Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Doprowadzone do maszyny na czas.

Gotowe zmontowane łańcuchy energii produkcji igus® do obróbki drewna
Firma IMA Klessman GmbH jest znana na całym świecie ze swoich nowoczesnych maszyn do obróbki drewna.

Dziewięćdziesiąt osi CNC na stole części roboczej, system zmiany narzędzi z osiemnastoma narzędziami, prędkość 100 m/min i wrzeciono frezujące z 24,000 min-1:
Centra obróbki CNC serii typu bramowego BIMA produkowane przez firmę IMA Klessmann GmbH w Lubece w Westfalii to maszyny o najwyższej wydajności o uderzającej pojemności i przykładanych wymiarach.

BIMA P 980, brama o szerokości dwunastu metrów, z dwoma stołami z narzędziami, 45 próżniowych elementów zaciskowych na stół

BIMA P 980

 

Gdy trzy równoległe głowice frezujące i wiercące przesuwają się w jednej bramie roboczej, muszą być przeprowadzane nie tylko kable zasilania i sygnalizacyjne, ale również przewody chłodziwa i sprężonego powietrza do napędów pneumatycznych oraz instalacji regulacyjnych. Odprowadzenie wiórów jest także prowadzone przez łańcuchy energii.

Największy łańcuch energii maszyn IMA znajduje się bezpośrednio na górze bramy.
Przewód odprowadzający BIMA P 980 ma średnicę 250 mm i działa podobnie z pomocą łańcucha energii E4 firmy igus® z serii 5150 z drążkiem poprzecznym.

Wykonany specjalnie do e-chain® w maszynie BIMA-310

readychain®:

 
Firma igus® wstępnie zmontowała łańcuchy energii tworząc długotrwałe, o niskim zużyciu podłączenie do narzędzi.

Specjalne wymagania w stosunku do łańcuchów energii są spowodowane przez latające wióry i pył drzewny. Punktem krytycznym jest uniemożliwienie drobnemu pyłowi wnikanie do złączy łańcuchów. Łańcuchy energii igus® spełniają te wymagania nawet, jeżeli maszyna pracuje z latającymi wokół wiórami. Nie sprawia to zatem różnicy czy są stosowane łańcuchy energii e-chain® w otwartej czy zamkniętej formie (np. . otwierane zatrzaskowo rury energii). Ponieważ nawet bardzo drobny pył drewniany nie może przeniknąć przez gładki zewnętrzny kontur do obudowywanych lub zamkniętych zatrzasków ustalających. Dlatego firma IMA może otrzymać produkty ze stojaka.

Wykonane specjalnie z zestawu konstrukcyjnego E4.

Na pierwszy rzut oka różnorodność 40 000 produktów w tym miejscu może wywołać zmieszanie. Jednakże oferują one nadzwyczajne korzyści dla użytkownika i nie musi on zwracać uwagi na łańcuchy energii w projekcie, ale może być pewien, że są dostępne odpowiednie typy serii do poszczególnego profilu zastosowania. Do większości aplikacji w IMA, a stosowane e-chain® serii E2 i E4. Jednakże w niektórych przypadkach zostają wdrożone specjalne projekty i wersje.

Firma igus® dostarcza systemy readychain® na czas z gwarancją ważną na całym świecie i w określonym czasie obsługi.

Wykonany specjalnie do e-chain® w maszynie BIMA-310

readychain®:

 
More on applied products here
Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.