Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Nowości e-prowadników

Prowadzenie energii staje się prostsze - poprzez innowacje i odnawialność

Technologia w górę, Koszty w dół. To nasza praca.

Naszym zadaniem jest ciągłe opracowywanie nowych innowacji w e-prowadnikach i przewodach. Umożliwia nam to pomoc klientom w obniżeniu kosztów przy jednoczesnym zwiększeniu jakości maszyn oraz systemów, innymi słowy "Technologia w górę". Koszty w dół".
 
"W firmie igus przyjmujemy również odpowiedzialność za zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych i poprawę recyklingu: gdy e-prowadniki osiągną koniec żywotności, poddajemy je obróbce  programie recyklingu igus. Dowiedz się więcejo naszej inwestycji w program chemicznego recyklingu firmy Mura Technology Limited.

Odkryj potencjał oszczędności i prześlij zapytanie już teraz
Najważniejsze informacje: zwiedzanie wystawy z Arturem Peplinskim, Szefem międzynarodowej grupy rozwojowej


Zwijacz kablowy e-spool flex 2.0

Bęben kablowy bez pierścienia stykowego

Modułowy system e-prowadnikowy e-loop

Technologia w górę: Prowadzenie bez pierścienia stykowego energii, danych, płynów i powietrza. Mogą być wyposażone w dowolny rodzaj
przewodu.
 
Koszty w dół: Brak pierścienia stykowego i oszczędność w przypadku naprawy dzięki możliwości wymiany pojedynczego elementu.


autoglide 5

Alternatywa dla szynoprzewodów

autoglide 5

Technologia w górę: Przesył danych i mocy w ciasnych, kompaktowych miejscach dla szybkich ruchów.  Prowadź energię, dane, powietrze i płyny w JEDNYM systemie.
 
Koszty w dół: O 88% krótszy czas montażu w porównaniu z aluminiową rynną. Od 245 zł/m, gotowy do montażu, zawiera e-prowadnik 2400.07AG.075.0, stalową linę prowadzącą, konfekcjonowany przewód BUS'owy oraz 5 pojedynczych żył o przekroju 6 mm² każda.
 


Pojedyncze komory e-skin flat

Swobodne wypełniane, wolne od cząstek prowadzenie przewodów

Pojedyncze komory e-skin flat

Technologia w górę: Swobodnie wypełniany system prowadzenia przewodów
o szczególnie kompaktowej strukturze.  Modułowa konstrukcja z profilami, które można łączyć ze sobą i skracać w razie potrzeby.
 
Koszty w Dół: Pojedyncze przewody można bardzo szybko wymienić bez zmiany całego systemu zasilania. Elastyczny, standardowy system modułowy do wielu zastosowań w pomieszczeniach czystych.
 


Moduł obrotowy CRM

Kąt obrotu do 6480°

Moduł obrotowy CRM

Technologia w górę: Moduł obrotowy można wyposażyć w dowolny rodzaj przewodu.


Koszty w dół: Możliwość dostosowania do aktualnego poziomu technologii, poprzez wymianę używanego przewodu.  


Elementy mocowania przewodów CFQ i CFPQ

50% krótszy czas montażu

Elementy mocowania przewodów CFQ i CFPQ

Technologia w górę: Łatwe wypełnianie.  Intuicyjna konstrukcja.  Elastyczny system modułowy
 
Koszty w dół: o 50% krótszy czas montażu niż w przypadku konwencjonalnych zacisków chainfix36 miesięcy gwarancji na e-prowadniki

Do wszystkich e-prowadników z obliczaniem żywotności online

Gwarancja na e-prowadniki

Technologia w górę: 36-miesięczna gwarancja na wszystkie elementy e-prowadników, które uległy awarii z powodu zużycia i rozdarcia. Określ dokładny czas działania e-prowadnika zgodnie z parametrami aplikacji.
 
Koszty w dół: Zawsze wybieraj najbardziej ekonomiczny e-prowadnik, który działa niezawodnie i otrzymuj bezpłatne części zamienne do prowadników, które uległy awarii z powodu zużycia.
 


e-prowadniki serii E4Q

e-prowadniki nowej generacji do obrabiarek i tym podobne.

e-prowadniki serii E4

Technologia w górę: Zaoszczędź 40% czasu montażu w porównaniu z serią E4.1. 10% mniejsza masa: wgłębienia w materiale zmniejszają masę zgodnie z wysoką stabilnością.
 
Koszty w dół: Oszczędzaj czas i koszty montażu, nie używając narzędzi do otwierania oraz zamykania. Obniż koszty procesu dzięki kolejnym narzędziom online igus®.


e-prowadniki serii E2.1

Standard dla ogólnej inżynierii mechanicznej

Seria e-prowadników E2.1 z otwieraczem e-prowadników

Technologia w górę: O 20 do 30% większe powierzchnie ślizgowe niż w poprzedniej serii. Nowy standard dla zastosowań w zakresie średnich obciążeń.
 
Koszty w dół: Poprawiona masa i stosunek wymiarowy w porównaniu z poprzednimi seriami, a także znacznie krótszy czas montażu.  Obniż koszty procesu dzięki naszym
narzędziom
 online igus


Pionowa rynna prowadząca guidelite ECO

Pionowa rynna prowadząca dla bardzo dynamicznych mini-ładowarek i podnośników

Pionowa rynna prowadząca guidelite ECO

Technologia w górę: Szybka w montażu, pionowa rynna z tworzywa sztucznego. W połączeniu z e-prowadnikiem jako zamiennikiem systemów szynoprzewodów w celu bezpiecznego prowadzenia sygnałów świetlnych, cieczy i powietrza w jednym systemie.
 
Koszty w dół: Bardzo łatwy i szybki montaż.  igus guidelite ECO jest dostępny w postaci gotowej do montażu od 170 PLN/m (*w tym rynna, e-prowadnikE2.15.050.048.0, wypełnienie 5 jednożyłowymi przewodami 6 mm² plus przewód BUS'owy lub światłowodowy).


e-skin mini SKS20

Mały, otwierany peszel do pomieszczeń czystych

e-skin mini SKS20

Technologia w górę: Peszel składający się z górnej i dolnej powłoki, która po połączeniu jest całkowicie zamknięta, bardzo łatwa do wypełnienia i otwierania za pomocą  systemu zamka błyskawicznego.
 
Koszty w dół: Prosta konserwacja i przegląd przewodów w środku. Wydłuż żywotność przewodu dzięki określonemu, minimalnemu promieniowi gięcia.
 


e-skin Hybrid SKY

Otwierany peszel do pomieszczeń czystych z długością samonośną

e-skin Hybrid SKY

Technologia w górę: Łączy zalety sprawdzonej serii e-skin SK dla większych długości samonośnych oraz e-skin SKS z elastycznym materiałem dla mniejszej wysokości wbudowania.
 
Koszty w dół: nieskomplikowana konserwacja i przegląd przewodów oraz dostosowanie do przewodów przewodów dzięki zdefiniowanemu, minimalnemu promieniowi gięcia.
 


e-skin® flat z prowadnikiem podpierającym

Wprowadzaj samonośne przesuwy dzięki prowadzeniu przewodów pozbawionemu cząstek obcych

e-skin® flat z e-prowadnikiem

Technologia w górę: Wprowadź samonośne przesuwy za pomocą wolnego od cząstek obcych zasilania do pomieszczeń czystych e-skin flat. Łatwo wymienialne poprzez podłączenie   pojedynczych podstaw e-skin flat oraz innego e-skin flat.
 
Koszty w dół: pojedyncze przewody można szybko wymienić bez konieczności wymiany całego systemu zasilania.  Elastyczny, standardowy system modułowy do wielu zastosowań w pomieszczeniach czystych.
 


Rozwiązanie SCARA

Brak wypaczania prowadzenia przewodów w robocie Scara

Rozwiązanie SCARA

Technologia w górę: system modułowy, łatwy w modernizacji i dostępny w razie potrzeby w wersji konfekcjonowanej. Niestandardowa konstrukcja ułatwiająca dopasowanie do różnych typów SCARA. Bezpieczne prowadzenie przewodów i węży.
 
Koszty w dół: łatwa i szybka konserwacja. Wykazuje wysoką wydajność działania podczas testów. 250 000 cykli w ciągu dziesięciu dni. Komponenty można wymieniać pojedynczo. Redukcja ilości przestojów dzięki szybkiemu montażowi i demontażowi.
 


Modułowy system e-prowadnikowy e-loop

e-loop zastępuje pętle przewodów w platformach wiertniczych, maszynach budowlanych, turbinach wiatrowych i aplikacjach do zasilania z lądu

Modułowy system e-prowadnikowy e-loop

Technologia w górę: Modułowy system, który można otworzyć w prosty sposób. Wszystkie elementy są indywidualnie wymienialne i zapewniają ochronę przed uderzeniami.
 
Koszty w dół: Możliwe rozwiązania "pod klucz". W tym złącza wtykowe, testy elektryczne i skrzynka zaciskowa. Opcjonalnie dostępne również z isense jako sposób integracji konserwacji predykcyjnej.


Obrotowe zasilanie RBR 200P

Kompletny system z polimerową rynną prowadzącą o kącie obrotu 360°

Obrotowe zasilanie RBR 200P

Technologia w górę: Brak styków ślizgowych, wszystkie media w jednym systemie.  Oszczędność masy -85% vs. Stalowa rynna prowadząca


Koszty w dół: 70 % bardziej ekonomiczne niż porównywalna, stalowa rynna prowadząca.  Brak minimalnej wartości zakupu – niska cena systemy, brak minimalnej ilości zamówienia.


Hybrydowy e-prowadnik YE

Łatwo montowana seria hybrydowych prowadników do platform podnoszących i maszyn budowlanych

Hybrydowy e-prowadnik YE

Technologia w górę: o 50% lżejsze niż konwencjonalne prowadniki stalowe i o 50% większa długość samonośna niż w przypadku polimerowych odpowiedników.
 
Koszty w dół: 50 procent lżejsze niż konwencjonalne prowadniki stalowe. Wyższe masy wypełnienia są możliwe dzięki redukcji masy.


Prowadnik biurowy OCO.20

Prowadzenie przewodów w biurze i meblach

Prowadnik biurowy OCO.20

Technologia w górę: Łatwy do wypełnienia z przesuniętą bocznie "zasadą easy", która zapewnia, że przewody można łatwo włożyć przy jednoczesnym ich zabezpieczeniu przez wypadnięciem.
 
Koszty w dół: Wypełnianie bez użycia narzędzi dzięki "zasadzie easy", oszczędza czas i koszty montażu.


Mocowanie przewodów CFX

Nowe rozmiary przewodów o średnicy 42-46 mm i 46-50 mm

Mocowanie przewodów CFX

Technologia w górę: Trwałość w zastosowaniach dynamicznych, zmniejszona wysokość montażowa w porównaniu z konwencjonalnymi zaciskami
 
Koszty w dół: Oszczędzający miejsce i czas montaż


Listwa ślizgowa do szybkich przesuwów

5 razy trwalsze niż tradycyjne listwy ślizgowe

Listwa ślizgowa do szybkich przesuwów

Technologia w górę: Łatwa obsługa dzięki krótkim elementom pojedynczym w częściach o długości 500 mm.  Również 5-krotnie wyższa odporność na ścieranie dzięki trybologicznie zoptymalizowanemu materiałowi
 
Koszty w dół: bardziej wytrzymałe listwy ślizgowe w tej samej cenie co poprzedni model.  Znacznie mniejsza potrzeba konserwacji
 


System odciągu TR.RSEC

Liniowy system odciągu wiązki do robotów przemysłowych

Technologia w górę: Masa systemu wynosi tylko 2,2 kg z długością odciągu do 290 mm. Zapobiega tworzeniu się pętli na osiach 4-6
 
Koszty w dół: wysoka wydajność pracy. Redukcja przestojów, bezobsługowe


System odciągu TR.RSEL

Liniowy system odciągu

Technologia w górę: Długość odciągu do 380 mm.  Łatwość modernizacji
 
Koszty w dół: wysoka wydajność pracy.  Mniej przestojów, bezobsługowy


Kierunkowe naprężenie wstępne na UR10 + UR10e

Wędka z włókna węglowego dla Cobotów

Technologia w górę: Wydłużone otwory umożliwiają nieskończoną regulację modułu wędki odciągowej. Niskie zużycie dzięki utrzymywaniu e-prowadnika nad osiami 4-6
 
Koszty w dół: redukcja przestojów, bezobsługowość. Zaledwie 8 kliknięć zapewnia kompletne rozwiązanie z pomocą konfiguratora online


e-prowadniki

Więcej e-prowadników

Możliwość instalacji w przestrzeniach o wielu różnych wymiarach i kształtach oraz przy zróżnicowanych warunkach środowiskowych.  Szeroki wybór produktów - odpowiednie rozwiązanie od ręki. 36 miesięcy gwarancji*

Konfiguratory online e-prowadników

Konfiguratory online e-prowadników

Wystarczy skonfigurować systemy e-prowadników w wygodny sposób online lub poprosić eksperta o indywidualną konstrukcję.

Katalog nowych produktów na rok 2020

Katalog nowości 2020

Wszystkie potrzebne informacje na temat naszych nowych produktów i dodatków do asortymentu w bezpłatnym katalogu.


Możesz być także zainteresowany tym

Przegląd nowości przewodów

Przegląd nowości przewodów

Przegląd nowości readychain

Przegląd nowości kompletnych systemów

Przegląd nowości inteligentnych tworzyw sztucznych

Przegląd nowości inteligentnych tworzyw sztucznych