Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Usługa przemysłowego druku 3D

dla części specjalnych odpornych na zużycie w ciągu jednego do trzech dni


Usługa druku 3D online
Druk 3D jest częścią produkcji cyfrowej. Każdy nowy element jest najpierw projektowany jako cyfrowy model 3D, a następnie wytwarzany addytywnie warstwa po warstwie. Usługa druku 3D firmy igus dostarcza komponenty wykonane z naszych własnych tworzyw sztucznych odpornych na zużycie — bez minimalnej ilości zamówienia. Oferujemy rozwiązania opracowane specjalnie do zastosowań ruchomych, w których zwykle materiały szybko osiągnęłyby swoje granice — nasze tworzywa sztuczne są do 50 razy bardziej odporne na zużycie niż standardowe tworzywa sztuczne drukowane w 3D. Wystarczy przesłać model CAD komponentu i otrzymać go w formie drukowanej w potrzebnej ilości.

Brak pod ręką modelu CAD?
Z naszym konfiguratorem CAD można łatwo stworzyć model 3D dla różnych elementów, takich jak koła zębate czy łożyska ślizgowe. Oferujemy również bezpieczeństwo planowania dzięki kalkulatorowi żywotności igus, który może określić oczekiwaną żywotność wszystkich komponentów online. 
 
Wydrukuj komponent już teraz

Co można znaleźć na tej stronie:

Części drukowane w 3D

Co oferuje usługa druku 3D firmy igus?

Po prostu prześlij swój model 3D i zamów online

Prześlij modele 3D i zamów komponent online z usługi drukowania 3D
 • Prześlij do dziesięciu plików (STEP/STP/STL), przeciągając je i upuszczając w oknie przesyłania lub przesyłając je bezpośrednio do narzędzia usługi drukowania 3D
 • Zamów komponent od razu online lub poproś o wycenę
 • NOWOŚĆ: teraz z obliczaniem żywotności poszczególnych elementów bezpośrednio z poziomu narzędzia

Natychmiastowe obliczanie ceny i sprawdzenie możliwości produkcji

Sprawdź cenę i czas dostawy bezpośrednio w usłudze druku 3D online
 • Zamówienie od 1 do 10 000 sztuk
 • Ceny i terminy dostawy zostaną wyświetlone natychmiast
 • Możliwość wykonania komponentów jest sprawdzana pod kątem grubości ścianek i wielkości przestrzeni montażowej: możliwe ograniczenia są wyświetlane od razu

Szeroka gama materiałów i opcji dla obróbki końcowej

duży wybór materiałów w usłudze druku 3D online
 • Polimery niezwykle odporne na zużycie
 • Mogą być filtrowane zgodnie z parametrami środowiskowymi i określonymi wymaganiami
 • Materiały dla różnych wymagań aplikacji
 • Opcjonalnie: barwienie i wygładzanie powierzchni komponentu lub ponowne nawiercenie gwintu

Specjalistyczne usługi druku 3D

Czteroczęściowe komponenty ze zintegrowanymi czujnikami

Wielomateriałowy druk

Druk wielomateriałowy wykorzystuje do czterech różnych filamentów podczas pojedynczego kroku roboczego. Dzięki temu łączy w sobie zalety dwóch lub więcej różnych materiałów w jednym komponencie.

Możliwe zastosowania:
 • Żywotność i nośność łożyska: wytrzymałe trybofilamenty igus mogą być stosowane w połączeniu z bardzo sztywnymi materiałami. Pozwala to na tworzenie wyjątkowo wytrzymałych komponentów, które wykazują również specjalne właściwości ślizgowe.
 • Komponenty ze zintegrowanymi czujnikami: druk wielomateriałowy umożliwia szybką produkcję odpornych na zużycie polimerów ze zintegrowaną warstwą czujników. W ten sposób powstają wyjątkowo trwałe części specjalne, które wysyłają ostrzeżenie przed wystąpieniem przeciążenia lub po osiągnięciu granicy zużycia, aby umożliwić konserwację predykcyjną.
Wielkoformatowa drukarka 3D

Wielkoformatowy druk 3D

Wielkoformatowa drukarka 3D firmy igus może być wykorzystywana do produkcji elementów o długości do jednego metra podczas jednego procesu drukowania. Wielkoformatowe elementy wykonane z wysokowydajnych polimerów igus można bez problemu stosować w budowie maszyn na szeroką skalę.

Elementy drukowane w 3D wypadają dobrze w bezpośrednim porównaniu z częściami obrabianymi maszynowo ze względu na ich lekką konstrukcjęznacznie zmniejszone wymagania materiałowe (do 85%) oraz opłacalną produkcję. Aby uzyskać dobre powierzchnie i precyzyjne komponenty, można przerobić podobszary.

Możliwe obszary zastosowań obejmują budowę stanowisk, konstrukcję maszyn specjalnych i technologię pakowania.

Obliczanie żywotności poszczególnych elementów

W firmie igus kalkulatory żywotności są z powodzeniem stosowane w aplikacjach łożysk ślizgowych od ponad 25 lat. Nowe obliczanie żywotności w narzędziu do druku 3D „iglidur Designer” pozwala po raz pierwszy określić żywotność indywidualnie ukształtowanych elementów. Wystarczy wybrać powierzchnię ślizgową, kliknąć ją i wprowadzić parametry aplikacji, aby natychmiast uzyskać oszacowanie żywotności. Dane kalkulatora żywotności oparte są na wynikach 11 000 testów ścieralności rocznie na 450 punktach testowych w laboratorium badawczym firmy igus. Oznacza to, że użytkownicy mogą teraz łatwo uzyskać wszystkie potrzebne informacje dotyczące ceny, możliwości produkcji i czasu dostawy, właściwości materiału, w tym wykończenia i oczekiwanej żywotności ich indywidualnego komponentu wydrukowanego w 3D w jednym narzędziu.
 
Oblicz żywotność koła zębatego

Kalkulator żywotności dla polimerowych kół zębatych

To bezpłatne narzędzie online umożliwia obliczenie żywotności kół zębatych poprzez proste wprowadzenie ich wymiarów i parametrów aplikacji. Weź udział w warsztatach online z mgr. inż. Tomem Krause i uzyskaj więcej informacji o używaniu kalkulatora żywotności kół zębatych w celu określenia idealnej konstrukcji wytrzymałego koła zębatego.
 

Które rodzaje można zamówić z usługi druku 3D?


Usługa druku 3D firmy igus produkuje indywidualne komponenty różnego rodzaju. Dzięki swobodzie geometrii w produkcji addytywnej, nie ma ograniczeń co do rodzaju części. Drukujemy między innymi łożyska ślizgowe, tarcze do pasków zębatych, koła zębate, koła ślimakowe i chwytaki.
 
Chwytaki drukowane w 3D

Chwytaki w przemyśle opakowaniowym

Dzięki zamianie aluminium na materiał do druku 3D iglidur podczas produkcji chwytaków, firma Carecos Kosmetik GmbH mogła zredukować koszty o 85% i czas produkcji o 70%.
 
Przejdź do przykładu zastosowania
Palce chwytaka wykonane z proszku SLS, odpowiednie dla ESD

Darmowa próbka chwytaka

Zamów bezpłatną próbkę chwytaka wydrukowaną w 3D, wykonaną z iglidur i8-ESD i przyjrzyj się materiałowi SLS.
 
Zamów bezpłatne próbki chwytaka

Opcje obróbki końcowej i wykończenia


Elementy wykonane w procesie spiekania laserowego mogą być następnie wygładzane lub barwione. Prześlij swój model CAD i otrzymaj natychmiastową wycenę! 
 
▶️ Prześlij model już teraz
 

Wygładzanie powierzchni

Wygładzanie komponentów znacznie zmniejsza chropowatość powierzchni. Dostępne metody wygładzania to wygładzanie chemiczne i wykańczanie wibracyjne. W obu przypadkach ścianka musi mieć grubość co najmniej 1 mm, aby zapewnić stabilność i prawidłowe wykonanie elementu.

W przypadku wygładzania chemicznego, element jest poddawany działaniu substancji chemicznej po wydrukowaniu w 3D. Wygładza to szorstką powierzchnię typową dla komponentów spiekanych laserowo. Uszczelnia to również powierzchnię. W przypadku bębnowania, element jest umieszczany w pojemniku z materiałami ściernymi po wydrukowaniu w 3D, a powierzchnia jest wygładzana w wyniku ruchu materiałów ściernych i elementów względem siebie.

Barwienie i przeróbki

Nasza usługa druku 3D online pozwala na natychmiastowy wybór czarnego koloru. Inne kolory dostępne są na indywidualne zamówienie. Przy barwieniu barwnik wnika na głębokość ok. 0,4, zmieniając wymiary w sposób niewpływający na zastosowanie. Barwienie może zmniejszyć odporność na zużycie nawet o współczynnik 3 — w zależności od zastosowania. Właściwości mechaniczne pozostają prawie niezmienione. Do barwienia wymagana jest minimalna grubość ścianki wynosząca 1 mm.


Przeróbka mechaniczna jest oferowana, gdy komponent wymaga zastosowania na przykład gwintów lub wkładek gwintowanych. Przeróbka mechaniczna jest również konieczna, jeśli komponenty mają być produkowane o określonych wymiarach i wąskich tolerancjach.

Wygładzona rolka do druku 3D
Kolorowe koła zębate ze spiekania laserowego

Więcej informacji o konfiguratorach CAD

Twórz samodzielnie modele 3D za pomocą naszych darmowych konfiguratorów online

Dla kół zębatych, stojaków, tarcz pasków zębatych, rolek, nakrętek śrub pociągowych, płyt ślizgowych oraz łożysk ślizgowych. Wystarczy skonfigurować i pobrać szablony 3D. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość oprogramowania CAD ani rejestracja.

Jak to zrobić:

1. Wybierz wymaganą grupę komponentów
2. Wprowadź wymagane wymiary. Funkcja widoku 360° umożliwia oglądanie modelu 3D ze wszystkich stron.
3. Wybierz żądany format pliku i pobierz plik CAD.
4. Aby zamówić gotowy model 3D bezpośrednio online, pobierz go w formacie STEP, a następnie prześlij do obszaru usługi druku 3D.
 
Przejdź do konfiguratorów CAD
Skonfiguruj modele 3D online bezpłatnie za pomocą konfiguratorów CAD firmy igus

Zamów bezpłatny zestaw próbek produktów z zakresu druku 3D

Zachęcamy do przetestowania trybologicznie zoptymalizowanych materiałów do druku 3D

Przekonaj się o jakości i zaletach naszych materiałów do druku 3D: Komponenty drukowane w 3D wywołują ciekawość, ale chcieliby je Państwo sprawdzić przed podjęciem ostatecznej decyzji? Zapraszamy do zamówienia bezpłatnej próbki.
 

Cudowna rolka

Rolka do druku 3D z rolką wewnętrzną Rolka z obrotową rolką wewnętrzną pochodzącą z procesu drukowania
Materiał: iglidur®  i3 (materiał do spiekania laserowego)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Nakrętki napędowe ze śrubą pociągową

Gwinty wydrukowane 3D Wydrukowana nakrętka pociągowa na drukowanej gwintowanej śrubie pociągowej
Materiał: iglidur  i3 (materiał do spiekania laserowego)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Elastyczny chwytak

Elastyczny chwytak wydrukowany w 3D Drukowany elastyczny chwytak
Materiał: iglidur  i3 (materiał do spiekania laserowego) i materiał elastyczny (niebieski)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Przekładnia ślimakowa

Koło ślimakowe wydrukowane w 3D Przekładnia ślimakowa
Materiał: iglidur  i6 (materiał do spiekania laserowego)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Stożkowe koło zębate

Wydrukowane w 3D koło zębate stożkowe Przekładnia stożkowa
Materiał: iglidur  i3 (materiał do spiekania laserowego)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Koła zębate w kolorze

Wydrukowane w 3D koła zębate, spiralne Spiralne koła zębate, barwione
Materiał: iglidur  i3 (materiał do spiekania laserowego)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Próbka dwuskładnikowa

Wielomateriałowy przegub łączący, wydrukowany w 3D Wielomateriałowy komponent wykonany z włókna zoptymalizowanego pod kątem tarcia i bardzo sztywnego filamentu dla maksymalnej wytrzymałości.
Materiały: iglidur i150 oraz filament igumid P150
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Próbka części ESD

Element ESD Rolka rozładowująca ładunki elektryczne. Powierzchnia została następnie chemicznie wygładzona podczas obróbki końcowej.
Materiał: iglidur i8-ESD (materiał do spiekania laserowego)
 
Zamów teraz bezpłatną próbkę

Usługa druku 3D w praktyce


 

Proces druku 3D w praktyce

Sworznie wydrukowane w 3D

Zapoznaj się z przeglądem obszarów zastosowań, w których usługa druku 3D firmy igus odegrała decydującą rolę.
 
Przejdź do przykładów zastosowania

Przewodnik projektowania do druku 3D

Usługa druku 3D online

Praktyczne wskazówki dotyczące projektowania funkcjonalnych części do produkcji w usłudze druku 3D.
 
Pobieranie przewodnika projektowania (w formacie PDF)Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.