Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Usługa druku 3D - zamawianie online prototypów, części zamiennych i małych partii

Zalewdnie 3 kroki do uzyskania odpornego na ściernanie komponentu z druku 3D

1. Utwórz model 3D i wyeksportuj w formacie STEP / STP

Tworzenie modelu CAD do usługi druku 3D  

Użyj oprogramowania CAD lub naszych bezpłatnych konfiguratorów, aby stworzyć model 3D  


Skonfiguruj plik CAD

2. Wczytaj model 3D online w celu obliczenia ceny

Prześlij plik do usługi druku 3D  

Po prostu przeciągnij i upuść plik STEP / STP lub wybierz go z folderu.


Oblicz cenę online

3. Wybierz ilość i materiał oraz zamów bezpośrednio onlinelub lub wyślij zapytanie

Otrzymaj gotową cześć z druku 3D skonfigurowaną online  

Natychmiast  otrzymasz cenę,  czas dostawy  i dane  techniczne  - możesz wtedy zamówić bezpośrednio, lub poprosić o wycenę przesłałąc konfigurację e-mailem.

Wiecej internetowych usług dotyczących druku 3D

Stwórz modele CAD online do druku 3D

Stwórz modele CAD online do druku 3D  

Skonfiguruj online pliki CAD potrzebnych części do maszyn, pobierz STEP i zamów online, w razie potrzeby wyedytuj je wcześniej w programie CAD. Oferujemy bezpłatne konfiguratory 3D CAD dla części odpornych na zużycie, takich jak koła zębate, listwy zębate, łożyska ślizgowe, nakrętki śrub pociągowych, ślizgi i rolki. Skonfigurowany w 60 sekund, wysyłany w 3 dni i do 50 razy dłuższy okres użytkowania


Więcej informacji o konfiguratorze CAD

Kalkulator żywotności kół zębatych

Kalkulator żywotności kół zębatych  

Dzięki kalkulatorowi żywotności dla kół zębatych można szybko i łatwo określić oczekiwany okres  użytkowania przekładni wydrukowanych w 3D. Dzięki szeroko zakrojonym testom w naszym wewnętrznym laboratorium testowym jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć żywotność naszych produktów i komponentów wykonanych z naszych materiałów.  
 


Oblicz żywotność koła zębatego

Możliwość zamówienia bezpłatnego zestawu z próbkami

Pudełko próbkowe dla usługi druku 3D  
Przekonaj się o jakości naszych produktów wydrukowanych w 3D

Odkryj nasze materiały, produkty i technologię i zamów bezpłatne pudełko z próbkami zawierające filamenty, przykładowe części maszyn i elemernt po obróbce końcowej.


Zamów zestaw próbek dotyczący druku 3D

Elementy drukowane w 3D w teście zużycia

Laboratorium testowe produkcji addytywnej  
Części drukowane wykonane z iglidur w porównaniu do standardowych materiałów do druku 3D

Odporne na zużycie tworzywa sztuczne z drukarki 3D - aby dotrzymać tej obietnicy, regularnie testujemy nasze produkty pod kątem tarcia, obciążenia i żywotności w naszym wewnętrznym laboratorium testowym. Wyniki są przekonujące:


Testy elementów drukowanych w 3D

Elementy maszyny drukowane w 3D

Elementy maszyn z produkcji przyrostowej  
Komponenty z produkcji addytywnej

Indywidualne części odporne na zużycie wykonane ze sprawdzonych, zoptymalizowanych pod kątem tarcia tworzyw sztucznych firmy igus są odporne na ścieranie, nie wymagają smarowania i są bardzo wytrzymałe. Dzięki metodom wytwarzania przyrostowego dowolne złożone geometrie można wytwarzać szybko i ekonomicznie.


Elementy wydrukowane w 3D

Przykłady zastosowań i referencje klientów

Ekspresowa dostawa części zamiennych do systemu poruszania kamerą

Firma Blackcam, berlińska firma, opracowuje kompaktowe rozwiązanie zdalnie sterowanych wózków, które poruszają się po wąskich szynach, prawie niewidoczne dla widzów podczas transmisji na żywo koncertów i wydarzeń sportowych. W drodze na targi, na których miał zostać zaprezentowany prototyp, inżynier odkrył wadliwe łożysko ślizgowe, co uniemożliwiło korzystanie z systemu. Dzięki usłudze druku 3D część zamienna została wyprodukowana i dostarczona w ciągu kilku godzin Ta ekspresowa usługa była możliwa dzięki procesowi FDM i filamentowi iglidur l180 - wyjątkowo odpornemu na ścieranie, wysokowydajnemu polimerowi, który idealnie nadaje się do systemów prowadzenia kamer i innych zastosowań przemysłowych  

Łożysko ślizgowe z duku 3D do zdalnie sterowanego wózka kamery

Części fortepianu z drukarki 3D

Różnorodność innowacyjnych rozwiązań wykorzystujących druk 3D nie kończy się nawet na przemyśle muzycznym: na przykład druk 3D od igus został wykorzystany do stworzenia nowyego mechanizmu młoteczkowego dla fortepianu firmy Phoenix Pianos. Podstawowa konstrukcja fortepianu pozostała praktycznie niezmieniona od 1876 r. Ale wysoka wilgotność i wzrost temperatury podczas gry spowodowały problemy z młoteczkami, które wcześniej były wykonane z drewna. Dzięki drukowi 3D, części z tworzywa sztucznego w wymaganej ilości mogą być dostarczone bardzo szybko. Zmieniając drewno na tworzywo sztuczne znacznie zmniejszono podatność na wilgoć i temperaturę. Pianiści, którzy grali już na zmodernizowanym fortepianie, byli zachwyceni jakością: więcej mocy można było wygenerować przy mniejszym wysiłku, a więź z fortepianem można znacznie zwiększyć.


Przeczytaj całą historię na temat innowacji wykorzystującej druk 3D do instrumentów muzycznych

Polimerowe koła zębate drukowane w 3D do systemu ładowania samochodów elektrycznych

Firma Easelink z Grazu opracowała „Matrix Charging”, system ładowania składający się z dwóch komponentów. Podkładka do ładowania podłączona do sieci jest zainstalowana na parkingu. Złącze na spodzie e-samochodu opuszcza się po zaparkowaniu nad podkładką. Proces ładowania rozpoczyna się automatycznie, bez konieczności podłączenia przewodu przez kierowcę. Skorzystaj z usługi drukowania 3D igus®, aby upewnić się, że rozwój prototypów pozostaje ekonomiczny, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość.


Więcej informacji o elementach drukowanych 3D w systemie ładowania Easelink

Komponent drukowany w 3D wykorzystany w wyścigach: inspirowanych Formułą 1, przez zespoły studenckie biorące udział w konkursie projektowym „Formula Student Germany”. Zespół studentów Formuły z Weingarten niedaleko Ravensburg

„Na początku, otrzymaliśmy próbkę śruby pociągowej ze wspornikiem końca wału wykonanej przez Pana Toma Krause, szefa produkcji przyrostowej w firmie igus. Element wydrukowany w 3D przekonał nas pod względem jakości, stabilności, wytrzymałości, dokładności wymiarowej i charakterystyki pracy między podparciem końca wału, a śrubą pociągową. Po poprawieniu i udoskonaleniu koncepcji zamówiliśmy wszystkie komponenty „podpory wału śruby pociągowej” za pomocą usługi drukowania 3D. "
 
Zespół projektowy szkoły inżynierii mechanicznej Ansbach
Projekt: : Automatyczna regulacja tacy na filiżanki do w pełni automatycznych ekspresów do kawy

Drukowana w 3D śruba pociągowa i wspornik końca wału do w pełni automatycznego ekspresu do kawy

Wszystko inne niż standardowe - indywidualne rozwiązania dla łożysk ślizgowych dzięki usłudze druku 3D

Łożyska ślizgowe wykonane ze sprawdzonych materiałów iglidur, które są dostarczane z usługi drukowania 3D igus, pozwalają nam projektować całkowicie nowe rozwiązania do różnych zastosowań w naszych maszynach do cięcia i nawijania ze względu na indywidualne konstrukcje geometryczne. Drukowane komponenty są teraz również używane w rozwiązaniach produkowanych seryjnie. Nowe rozwiązania można również szybko wdrożyć i przetestować dzięki próbkom testowym, które zwykle są dostarczane w bardzo krótkim czasie. "
 
Dipl.-Ing. Ulrich Vedder 
Kampf Schneid- und Wickeltechnik GmbH & Co. KG

Drukowane łożyska ślizgowege w maszynie do nawijania

Elementy drukowane w 3D w wyścigach

Zainspirowane Formułą 1, zespoły studenckie w konkursie konstrukcyjnym „Formula Student Germany” rywalizują ze sobą.  Do budowy swoich samochodów wyścigowych zespół Formula Student Team z Weingarten koło Ravensburg potrzebował między innymi dostosowanych kół zębatych z tworzywa sztucznego. Korzystając z usługi druku 3D od igus, komponenty te nie tylko zosatły wyprodukowane szybko, ale również wykonane z odpornego na zużycie materiału iglidur.


Dowiedz się więcej o naszych elementach drukowanych w 3D w samochodach wyścigowych

Jakie są narzędzia do druku 3D?

Wczytaj model 3D

Przesyłanie plików CAD  

Po prostu przeciągnij i upuść od 1 do 10 plików lub pobierz folderu. Pliki można przesłać natychmiast za pośrednictwem okna przesyłania lub w interfejsie narzędzia. W celu wczytania, model CAD należy najpierw wyeksportować jako step /. plik stp  

Natychmiastowa wycena i informacja o czasie dostawy

Wycena usługi druku 3D  

Narzędzie natychmiastowo wyświetla cenę i czas dostawy wymaganej części. Ceny jednostkowe i rabaty ilościowe są również od razu wyświetlane.

Filtrowanie według parametrów środowiskowych

Filtrowanie według parametrów środowiskowych  

Jeśli wymagany komponent ma być stosowany w specjalnym środowisku, takim jak kontakt z żywnością, wysokie temperatury, szczególnie wysokie obciążenia mechaniczne itp., odpowiedni materiał iglidur można wybrać za pomocą funkcji filtra. Obszerne informacje i dane materiałowe są dostępne dla wszystkich materiałów i procesów produkcyjnych. Porównanie jest opłacalne jeśli kilka materiałów spełnia te same wymagania, rodzaj procesu produkcyjnego może mieć pozytywny wpływ na cenę w stosunku do ilości.  

Sprawdź możliwości produkcji

Możliwości wykonania  

Model 3D jest sprawdzany pod kątem możliwości produkcyjnych w druku 3D w odniesieniu do analizy grubości ścian i dopasowania do przestrzeni wydruku Jeśli część ma być produkowana przy użyciu procesu print2mold (formowanie wtryskowe z drukowaną formą), narzędzie sprawdza również projekt pod kątem podcięć, ponieważ nie są one możliwe do wykonania przy formowaniu wtryskowym.

Wykończenie: wygładzenie i koloryzacja

Obróbka końcowa druku 3D  

Kolorowanie komponentów na czarno można wybrać bezpośrednio w narzędziu. Cena i czas dostawy zostaną dostosowane automatycznie. Jeśli części mają zostać wygładzone, istnieje wybór między wygładzaniem chemicznym, a szlifowaniem wibracyjnym. Wygładzanie za pomocą procesu wykańczania wibracyjnego można natychmiast zamówić online, natomiast wygładzanie chemiczne można zamówić za pomocą zapytania w narzędziu do drukowania 3D.  

Zamów lub prześlij zapytanie online

Zamów druk 3D online  

Gotową konfigurację można natychmiast umieścić w koszyku i zamówić. Możliwe jest również przesłanie zapytania z koszyka, dzięki czemu oferta zostanie wygenerowana i automatycznie wysłana pocztą elektroniczną. Jeśli konfiguracja ma zostać przesłana innym osobom w celu sprawdzenia lub zatwierdzenia, w koszyku można w tym celu wygenerować link i przesłać go dalej.  

Wypróbuj: prześlij przykładowy model CAD i sprawdź możliwości


Wypróbuj naszą usługę drukowania 3D

Jak działa usługa drukowania 3D igus online?

1. Prepare 3D CAD file

Najpierw zaprojektuj wymagany komponent jako model 3D CAD i wyeksportuj go w formacie STP / STEP. Jesli masz już model 3D dostępny jako plik STL, należy go również przekonwertować na plik STP / STEP do konfiguratora iglidur Designer. Jeśli nie masz licencji na oprogramowanie CAD, możesz znaleźć wiele bezpłatnych narzędzi online Podczas projektowania należy pamiętać, że minimalna grubość ścianki nie może być mniejsza niż 0,5 mm, w przeciwnym razie nie można zagwarantować stabilności formy.

2. Wczytaj plik w iglidur Designer

Po prostu przeciągnij plik do iglidur Designer w przeglądarce lub załaduj go z folderu. iglidur Designer natychmiast pokazuje cenę jednostkową, cenę końcową (w tym rabat ilościowy), czas dostawy, a także możliwe ograniczenia w możliwościach produkcyjnych. Cena zależy do procesu produkcyjnego, materiału i liczby drukowanych elementów. Na przykład produkcja dużej liczby elementów (5000 sztuk) jest tańsza i szybsza w print2mold niż w procesie FDM.  

3. Wybierz materiał do drukowania 3D

Teraz możesz wybrać odpowiedni materiał lub proces produkcyjny. Wybierz spośród ponad 60 tworzyw zoptymalizowanych pod kątem tarcia. W narzędziu możesz wybrać określone wymagania, aby wytypować odpowiedni materiał: wybierz temperaturę aplikacji, nacisk powierzchniowy i inne parametry, takie jak na przykład przewodność lub dopuszczenie do kontaktu z żywnością.    

4. Opcjonalnie: Obróbka końcowa

W razie potrzeby możesz również wybrać, czy obrabiany przedmiot ma zostać poddany obróbce końcowej. Masz do wyboru dwa kolory i dwie możliwe metody wykończenia powierzchni. Należy jednak pamiętać, że zabarwienie i wygładzenie wpływają na parametry tarcia i zużycia elementów. Chropowate wykończenie nieobrobionych części nie zmniejsza właściwości ślizgowych drukowanych części.  

5. Zamówienia lub zapytania?

Teraz kompletnie skonfigurowane elementy można przenieść bezpośrednio do koszyka i zamówić. W przypadku szczególnie dużych ilości i niektórych specjalnych tworzyw sztucznych cena jest podawana „na zapytanie”. W takim przypadku jak najszybciej przygotujemy Ci wycenę i dodatkowe porady dotyczące Twojego projektu. Możesz także zapisać gotowe zamówienie w koszyku i wysłać je do współpracowników za pomocą linku lub dokończyć zamówienie później.  

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h