Rozwiązanie dla nowego mechanizmu chwytaka: nowy zacisk opracowany przez Krones, który jest oparty na całkowicie nowym materiale opracowanym przez igus. Chwytaki, np., są wykonane z materiału iglidur RN367, który został opracowany z myślą o specjalnych wyzwaniach związanych z transportem butelek (patrz rysunek 1).
Dzięki wymianie wiedzy między Krones i igus, wszystkie wymagania zostały spełnione: pomimo kontaktu ze szkłem, zaciski mają długą żywotność, spełniają higieniczne specyfikacje projektowe, a czyszczenie chemiczne nie stanowi problemu dla komponentów igus. Minimalizuje to zanieczyszczenie bakteryjne zaciskowego koła gwiazdowego.
Kolejną zaletą dla rozlewni jest to, że technologia łożysk igus jest samosmarowa, a zatem szczególnie łatwa w utrzymaniu.
Nowe chwytaki mają jednak więcej zalet. Dzięki uniwersalnemu rozwiązaniu i trwałości rozwiązania, potrzeba mniej części zamiennych i konwersji, a całe 2,5 t materiału nie jest już potrzebne.
W czasie, który wcześniej poświęcano na konwersję na małe koła gwiazdowe, można teraz kontynuować napełnianie. Zakładając jedną konwersję dziennie, kryje się w tym ogromny potencjał do zwiększenia wolumenu produkcji.
Reakcja rynku również mówi sama za siebie: Firma Krones otrzymała wiele zapytań jeszcze przed sfinalizowaniem prac nad zaciskowym kołem gwiazdowym. Najpierw przeprowadzono szeroko zakrojone testy praktyczne, aby zagwarantować najlepszą możliwą jakość.