Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Złożone ruchy

Jedenaście robotów wyposażonych w wielowymiarowe systemy zasilania energią

Dzisiejsze roboty są podstawowym elementem w zakładach wykonywanych pod klucz w przemyśle motoryzacyjnym. I głównie obsługują i wykonują bardzo ciężką pracę. Wielowymiarowe ruchome systemy zasilania energią zapewniają największą elastyczność i najdłuższe okresy działania we wszystkich skomplikowanych ruchach, a ponadto ich instalacja jest przyjazna dla użytkownika. LSW Maschinenfabrik GmbH jest światową firmą oferującą zakłady oddawane pod klucz dla przemysłu motoryzacyjnego i jego dostawców. LSW zaprojektowała i zbudowała dwie linie montażowe przedniej i tylnej osi transmisji odpowiednio dla klienta działającego w przemyśle dostawczym dla przemysłu motoryzacyjnego. Obecnie LSW Maschinenfabrik GmbH in Bremen wyposażyła wszystkie jedenaście robotów w systemy dostawy energii triflex® R.

Zasada doczepiania w celu pochłaniania dużej siły rozciągania.

Istnieje dużo przyczyn technicznych, które faworyzują wielowymiarowy ruchomy system zasilania energią szczególnie do zastosowania w robotach. Oferuje on dużą elastyczność oraz ochronę kabli podczas złożonych ruchów nawet 6 osiowych. Obroty do około +/- 380° na metr wzdłuż osi długiej są możliwe, tak jak ruchy w promieniu, są ograniczone przez dobrze określony zatrzask ustalający. Właściwość ta wspomaga prowadzenie kabla wokół trudnych kształtów geometrycznych, a okres użytkowania jest wydłużony dzięki zdefiniowanemu minimalnemu promieniowi zgięcia. Tak zwana zasada przyczepy (przegub kulowy podobny do sprzężania z przyczepą w pojazdach samochodowych) umożliwia pochłanianie dużej siły rozciągania, co oznacza elastyczne ruchy we wszystkich osiach z testowaną siłą rozciągania do 2 340 N. System dostarczania energii jest odporny na uderzenie, odporny na brud, wytrzymały, odporny na ścieranie oraz odporny na działanie wiórów. Ślizgają się po zakłócających brzegach i chroni kable zapewniając gładki kontur wewnętrzny i zewnętrzny.

triflex® R w robotach Uniwersalny zestaw montażowy umożliwia instalację systemu zasilania energią na miejscu u klienta. Ułatwia to planowanie.

Przyjazna instalacja systemu

Małe promienie zgięcia oraz mały skok zapewniają instalację z oszczędnością miejsca. Instalacja i demontaż są bardzo proste. System zasilania energią składa się z części odlewanej i nie wymaga żadnych elementów wzdłuż siły rozciągania. Mogą być łatwo skrócone i wydłużone dzięki swojej modularnej strukturze. Zewnętrzne zatrzaski ustalające zapewniają dużą stabilność. Każdy system może być zamontowany w robocie i wypełniony równocześnie kablami w bardzo krótkim czasie z uniwersalnym zestawie montażowym. Przystosowanie do końcowej trajektorii jest wykonywane za pomocą zestawu instalacyjnego regulowanego na wszystkich poziomach.

triflex® R w robotach Różne trajektorie robota. Stosowane są do obsługi ciężkich części podczas procesu napinania

More on applied products here

Search for applications according to industry and case of operation