Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Advocut

Uniwersytet techniczny w Darmstadt
Zespół projektu:

Matthias Weigold, Michael Kulok (Institut für Produktionsmanagement, Technologie und Werkzeugmaschinen TU Darmstadt)

Zadanie:

Projekt obrabiarki z wysokozintegrowanym mechatronicznym modułem frezarskim

Precyzja i nadzwyczajna jakość zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy

Project ADVOCUT

Precyzyjne frezowanie powinno być zautomatyzowane z użyciem ADVOCUT.

 

Powierzchnia pracuje na dużych częściach obrabianych o trudnym dostępie często wykonanywanych z uciążliwym udziałem pracy ręcznej. Project ADVOCUT (wspomagany przez Niemieckie federalne Ministerstwo Edukacji I Badań) ma na celu zmianę tego. W przyszłości łatwe zadania frezowania powinny działać w pełni automatycznie. ADVOCUT jest zaprojektowany do szeregowych zastosowań na przykład do produkcji części zapasowych. Tak, więc firmy mogą organizować wymagające procesy jeżeli chodzi o koszty, personel oraz czas w zasadniczo ekonomiczny sposób oraz zaoszczędzić czas i pieniądze w dłuższym okresie czasu.


Nacisk prac badawczych i rozwojowych zespołu studentów jest położony na maksymalizacje dokładności. „Nie ma łatwej działalności” deklaruje Michael Kulok, pracownik Institut für Produktionsmanagement, Technologie und Werkzeugmaschinen Uniwersytetu Technicznego w Darmstadt. Jednakże jest on pewien, że skutecznie działająca maszyna zostanie rozwinięta przed końcem projektu, który upływa we wrześniu 2006 roku.

Największe wyzwanie zespołu badawczego z Darmstadt to połączenie korzyści z pracy takiej jak robota i zasadą w pełni seryjnej pracy z zaletami konwencjonalnych obrabiarek. Elastyczność, jakość ruchu oraz precyzja zostały połączone w nowej koncepcji obrabiarki.


Firma igus® pojawiła się, gdy system kabli biegnących na zewnątrz robota musi być zabezpieczony przy jednoczesnym zapewnieniu największej elastyczności. Stosując Triflex® R C70 studenci osiągnęli cel. Nadzwyczajnie ruchomy łańcuch energii oferuje nie tylko ochronę przez zbieraniem się pyłu. Ponadto jest predestynowany do obrotów wieloosiowych. Pomimo dużych prędkości i intensywnego stosowania zużycie jest nadzwyczaj niskie, co przybliżyło studentów do podporządkowanego celu uzyskania długotrwałych oszczędności niezależnie od wielofunkcyjnego zastosowania.

Project ADVOCUT

Brak zużycia niezależnie od akumulacji brudu.

 
Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.