Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Kurz, piasek, gorąc i deszcz

Łańcuch energetyczny do wieloosiowych ruchów przy kolektorach słonecznych

Rynek elektrowni słonecznych rozwija się bardzo gwałtownie. Poprzez gwarancję wirtualnej nieskończoności energii słonecznej, zastosowanie ich zwłaszcza w rejonie morza śródziemnego bardzo się opłaca. Powszechnie stosowane tam są średnie do dużych systemów prowadzenia zasilania energii. Nawet jeśli są one narażone na ekstremalne warunki wiatru i pogody, bezproblemowa praca jest gwarantowana. Przewidywany czas pracy elektrowni to ponad 25 lat.

"Nasz produkt jest wyjątkowy" mówi dyplomowany inżynier Andreas Fleischmann, dyrektor zarządzający Rwenergy GmbH w Schwandorf. "Posiadamy unikalny punkt sprzedaży na rynku dla naszego przyziemnego systemu dla jednoosiowego prowadzenia aż do 36 kWp instalowanej mocy na każdej elektrowni." Zalety są oczywiste: Poza niską wrazliwością na wiatr, niska wysokość montażowa odgrywa znaczącą rolę.

"W Hiszpanii władze nauczyły się wiele z błędów przeszłości " mówi Andreas Fleischmann. " Z poszanowaniem krajobrazu , stały się bardzo wrażliwe. Przeszkody dla akceptacji prac budowlanych są zawsze wysokie. Mamy tutaj krawędz gdyż nasze prowadzenie leży poniżej 2 m. Do połowy roku, zainstalowalismy przynajmniej 300 elektrowni w Hiszpanii. "W międzyczasie zainteresowanie patentowanym systemem prowadzenia zwiększyło się w sąsiednich krajach w rejonie morza śródziemnego."

"triflex® R" zewnętrzny prowadnik energii

Prowadzenie jest oparte na komponentach i zasadach konstrukcji sprawdzonych tysiące razy w przemysle samochodowym. Jest to ruszająca się konstrukcja stalowa. Zasilanie energią jednocześnie powinno być łatwe w obsłudze, całkowicie niewrażliwe oczywiście, ekonomiczne. "jako, że prowadnik energii znajduje się na zewnątrz w większości bez ochrony, pył, piasek, deszcz i gorąc nie powinien na niego wpływać " mówi dyplomowany inżynier (FH) Gerhard Dirscherl, Development Director. "Znajduje się tam mechanizm obrotowy, który powinien sobie z nimi radzić długofalowo. “

Multiwymiarowo poruszający się system zasilania energią triflex® R w załączonym modelu TRC 70 ukazuje swoją siłę w elektrowniach słonecznych. Został on specjalnie stworzony przez igus® GmbH w Kolonii, dla aplikacji robotów i sprawdza się także w elektrowniach słonecznych. Zoptymalizowane polimerowe łożyska slizgowe igus® sa tu również stosowane. " Jesteśmy przekonani, że nasz system, na który dajemy 25 lat gwarancji w połączeniu z obsługą w kontrakcie. Razem z nim, zapewniamy wymagane bezpieczeństwo inwestewonych środków" wyjaśnia Andreas Fleischmann.

Photovoltaics

Systemy zasilania energią od igus® GmbH w jednosiowym systemie prowadzenia. Elektrownia składa się z koła o śrdednicy 25 m.

 
Odnawialnia energia.

Młoda firma, należąca do grupy Josef Radliger , osiedliła się na byłych terenach elektrowni. Jest tu pomieszczenie testowe na dachu byłej strefy odsiarczania gazów na wysokości 66 m. Zbudowana w lipcu 2006, pierwsza elektrownia w Hiszpanii, mogla już pracować w grudniu 2006. W międzyczasie 300 elektrowni zostało zbudowanych w całej Hiszpanii. Elektrownia sklada się z koła o średnicy 25 m. Jest osadzone na fundamentach lub kołkach. Przyziemny i przez to niewrazliwy na wiatr system wystepuje w kilku typach modułowych. Dla zainstalowanej mocy 36 kWp, posiada wyższe wydajności aż do 30 % niż elektrownie stacjonarne.

Mimo, iż pierwsze małe elektrownie słoneczne o całkowitej zainstalowanej mocy 200 kWp zostały wprowadzone do działania w hiszpańskiej winnicy, główną klientela docelową jest sektor budowy elektrowni. "Budujemy elektrownie o mocach od 5 do 8 MW, co znaczy, że powierzchnie solarów powinny wynosić 80 000 i 150 000 m²" mówi Andreas Fleischmann." Obecnie nie wprowadzamy żadnych specjalnych wymagań ale nadal pracujemy we wspólnej części powierzchni. Jednakże dalej rozszerzamy zakres naszych produktów by zagospodarować sloneczne wzgórza np..

Firma patrzy w przyszłośc z więcej niż optymistem. Zaczynając z trójką ludzi, dzisiaj z lokalizacją w Schwandorf i siedzibą w Cham zatrudnia ponad 300 ludzi.

Słońce wstaje na wschodzie..

…a zachodzi na zachodzie. Każde dziecko uczy się tego w szkole W tym wypadku, jest to kurs dokladnie 180 st. "ale to nie jest do końca prawda" mówi Gerhard Dirscherl. "Zależy to od pory roku. W Schwandorf na przykład, w czerwcu mamy maksymalny kurs slońca 240 st w azymucie. W ruchu pionowym , wzniesienie wynosi do 60 st. Oba ruchy prowadzą do większej wydajności w elektrowni ale nie powoduje większych kosztów, tak więć nie poruszamy drugiej osi. “

System prowadzeni jednoosiowego może obrócić się maksymalnie do 270 st. "Dziennie mamy około 25 przełączeń Prowadnik kablowy porusza się bardzo wolno. Linie solarne, które prowadzą prąd z modulów solarnych sa zabezpieczone i prowadzone w nich. Zależnie od tego jak elektrownia jest połączona są to linie mocy AC lub DC" wyjasnia Gerhard Dirscherl.

Photovoltaics

Prowadnik kablowy triflex® R jest zamontowany na zewnątrz i narażony na wiatr i pogodę.

 

Moc może być wyprowadzona tylko w środku obrotu. Tutaj prowadnik triflex® R jest najbardziej obciążony. Tam gdzie cała oprawa pozostaje sztywna, prowadnik kablowy wykonuje ruchy promieniowe przy każdym przełączeniu tak, że poprzez ten ruch jest ekstremalnie naprężony. Jest trzymany w swoim położeniu w jednym punkcie poprzez coś jakby równoważnik i nie ślizga się za bardzo po podłodze, gdy solary obracaja się do pozycji wyjściowej w nocy.

Duże naprężenia rozciągające systemu zasilania energią.

System zasilania energią składa się z 78 ogniw i osiąga długość 2,5 m. "Poprzez bezpieczny obszar obrotu jest trochę wydłużony", tłumaczy Gerhard Dirscherl. Duża wytrzymałość na rozciaganie i stabilność są uzyskinwane poprzez tzw "zasadę doczepy", która łączy poszcególne elementy podobnie do przegubu. Mobilnośc we wszystkich kierunkach zapewnia połączenie przegubowe.

"dostarczamy mechanike a klient dokłada system elektryki", mówi Andreas Fleischmann. "Lecz gdy zachodzi potrzeba bierzemy na swoją strone także elektrykę". W tym przypadku, temat zmontowanych wstępnie systemów zasilania energią staje się bardzo istotny. Dla nas, oznacza to planowanie, konstrukcję, montaż oraz uruchomienie całej elektrowni. Jak dotąd skupiliśmy się czysto na mechanicznych komponentach. “

Cele Rwenergy są określone. Cały region śródziemnomorski ma być zagospodarowany część po części. Rynek dla odnawialnej energii będzie rósł." Oferujemy niezawodny i przyjazny w obsłudze system. Częścią którego jest system zasilania energią, który sprawdza się na zewnątrz. Z naszego pubktu widzenia nic nie stoi na przeszkodzie dalszych zastosowań" wyjaśnia Andreas Fleischmann.

Więcej na temat stosowanych produktów tutaj.
Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.