Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Dźwigi na łańcuchu

System zasilania energią w ciężkich warunkach od 12 lat.

readychain® zastosowany w firmie Beton Kemmler GmbH & Co KG

W firmie Beton Kemmler GmbH & Co KG, produkcja ruchoma oraz zakładowe przemysłowe pojazdy sa wyposażone w wiązki przewodów w łańcuchach. W trudnym środowisku przetwarzania betonu łańcuchy zasilania energią firmy igus® spełniają krytyczne zadanie zapewnienia stabilności i niezawodnego działania wewnętrznych dźwigów i robotów portalu. W Beton Kemmler po ponad 12 latach prawie bezusterkowej pracy system zasilania energią do produkcji rur został ponownie odtworzony. Całkowicie zmontowany, gotowy system skraca czas instalacji oraz zapobiega dłuższemu przestojowi produkcyjnemu.

readychain®: Stabilny nawet w najtrudniejszych warunkach. Produkowane łańcuchy energii są prawie niezniszczalne oraz odporne na zużycie dzięki zamkniętym złączom, precyzyjnie obliczonym promieniom zgięcia oraz wybranym materiałom.

Nowe ścieżki zasilania energią

System zasilania energią został zainstalowany kilka lat temu w produkcji rur betonowych, co nie tylko zmniejszyło do minimum przestoje, ale również ustanowiło nowe standardy zasilania elektrycznego w fabryce Kemmler. W dużej produkcji, hale suszenia i magazynowania, dwie suwnice bramowe wyposażone w ramiona chwytne muszą być zasilane elektrycznie. Cała produkcja rur jest prowadzona w najwyższym stopniu automatycznie z użyciem wspomnanych dwóch suwnic bramowych, które pracują na tych samych szynach zamontowanych wzdłuż hali. Mosty suwnic wyposażone były w moc i sterowane kablem wleczonym do 1993 roku. Jednakże takie działanie prowadziło często do przerw w produkcji. W bardziej lub mniej regularnych odstępach czasu wleczony wózek blokował się w szynach, co prowadziło nie tylko do całkowitego wyłączenia maszyn, ale także powodowało długotrwałą kosztowną naprawę, gdyż kable ulegały zerwaniu.

readychain®: Formy odlewnicze do ścian domów i garaży są transportowane ze stanowiska roboczego na stanowisko specjalnymi wózkami podnośnikowymi. Zasilanie mocą jest prowadzone łańcuchami energii.

Bezbłędnie przez dwanaście lat.

Przez dwanaście lat zakład pracował stosując łańcuchy energii sprawdzonej i przetestowanej serii 50, prawie bez awarii i od tej pory rozciągnęły się na około 6,6 mln metrów. W tym samym czasie system łańcuchów energii serii 50 spełniał wymagania dzięki otwieranym zatrzaskowo z obu stron drążkami poprzecznymi i odpowiednimi akcesoriami takimi jak wszechstronny wewnętrzny podział oraz wbudowane odciążenie naprężeń kabli. Podczas przeprowadzania konserwacji prewencyjnej nalezy teraz wymienic system zasilania energią. Specjalne tworzywa sztuczne oraz specjalistyczny projekt złączy łańcuchów zapewniają że produkty firmy igus® maja stabilność mechaniczną która może być osiągnięta jedynie przy zastosowaniu drogich metalowych ogniw. Dostarczając gotowe, zmontowane systemy zasilania energią, tak zwane readychain®, oferujemy rozwiązanie, w którym wszystkie kable zasilania i sterowania są już wprowadzone podczas montażu łańcucha zgodnie ze specyfikacją i wyamagnaiami klienta. Rezerwowe kable sa podłączone w rozsądnej ilości, tak że łańcuch w całości jest odpowiednio elastyczny. Inną ważną zaletą łańcucha jest to, że są stosowane kable z własnej sprawdzonej kolekcji chainflex®. Oplot wiązek, wytłaczany pod ciśnieniem wewnętrzna i zewnętrzna osłonka perfekcyjnie dopasowana do zastosowania w łańcucha energii zapewnia elastyczność kabli optymalnie dopasowaną do zaleznego od zastosowania promienia zgięcia łańcucha energii.

More on applied products here

Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.


Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h