Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
System zasilania energią w produkcji obrabiarek: standaryzowane i wstępnie zmontowane
Standaryzacja

Firma Waldrich Coburg koncentruje się na sektorze budowy specjalnych maszyn. Wiąże się z tym wszystko dotyczące obracania, wiercenia i szlifowania w różnych wielkościach maszyn.
Ze względu na wielkość i skomplikowanie maszyn firma Waldrich zawsze dopasowuje swoje maszyny do poszczególnych sytuacji przetwarzania występujących u klienta. Ale, kosztuje to wiele czasu i pieniędzy.
Dlatego firma Waldrich Coburg postanowiła wybudować portalową maszynę frezarską w tylko jednej konfiguracji - ValuTec.

ValuTec - Portalowa maszyna frezarska

ValuTec - Portalowa maszyna frezarska

 
Nowa koncepcja

Podczas gdy zwykle maszyny Waldrich Coburg zwykle były instalowane przez trzy miesiące ze względu na swoją wielkość i złożoność, w specyfikacji nowej maszyny ValuTec instalacja wynosi około 3 tygodnie. Takie skrócenie można osiągnąć jedynie przy odpowiednich założeniach oraz dobrych dostawcach. Firma Waldrich Coburg zastosowała gotowe systemy zasilania energią firmy igus® GmbH pierwszy raz w maszynie frezarskiej ValuTec. Firma Waldrich zaopatruje się w poszczególne kable, ktore mają być kładzone w maszynie jak również koryta prowadnic, w których przebiegają systemy zasilania energią całkowicie od firmy igus®. Pomimo, że firma Waldrich miała do tej pory dostawcę każdej z poszczególnych części, łańcucha, kabli, systemów węży z odpowiednimi wydatkami logistycznymi, aktualnie zaopatruje się we wszystko z jednego źródła - readychain®. Inna korzyścią dla firmy Waldrich jest oczywiście kontakt z jedną osobą w przypadku wszelkich zapytań lub problemów. Odpowiedzialność za system całkowicie ponosi firma igus®. System zasilania energią stosowany w maszynie frezarskiej ValuTec składa się z ponad 8 000 części, które sa zmontowane w odpowiednim czasie i dostarczone na czas. Skompikowany system został ograniczony przez firmę igus® do zaledwie ośmiu numerów zamówieniowych. Z readychain®, klient jest obsługiwany przez logistyke firmy igus® - od zakupu wszystkich podstawowych specjalnych części do dostawy gotowego do montażu systemu. W ten sposób koszty stały się jasne dla Waldrich Coburg.

Systemy zasilania energią

Ponadto ze względu na wymagania techniczne maszyny frezarskiej był rozważany tylko jeden dostawca łańcucha energii, który mógł spełnić kompleksowe wymagania wynikające z szybkiego podawania i promieni zginania. Pełen spis części elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych, które muszą zostać umieszczone w korycie łańcucha i w maszynie jest uwzględniony w zakresie dostawy. Pełen zestaw elementów stalowych koniecznych do prowadzenia łańcucha jest także dostarczany przez firmę igus®. Powoduje to, że urządzenia działają. Płytki te zostały zaprojektowane tak, żeby mogły być uzyte jako urządzenie transportowe. Jeżeli chodzi o firmę Waldrich, jedną z wielu konsekwencji jest to, że nie jest konieczne wykonywanie zbędnego stojaka transportowego.

Skrócenie czasu instalacji dzięki readychain®

Waldrich Coburg - ValuTec z readychain®

 
More on applied products here
Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h