Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Nasze laboratorium testowe łożysk ślizgowych iglidur®

Dzięki swoim właściwościom trybologicznym nasze polimerowe łożyska ślizgowe spełniają najwyższe wymagania dotyczące długiej żywotności bez dodatkowego smarowania. Aby osiągnąć tę jakość, przeprowadzamy ponad 135 trylionów ruchów rocznie w naszym laboratorium testowym łożysk ślizgowych o powierzchni 250 m². Testujemy i udoskonalamy materiały na łożyska ślizgowe w rzeczywistych warunkach pracy, w celu zapewnienia najlepszego rozwiązania z polimeru do danego zastosowania. Łożyska polimerowe są zoptymalizowane do zastosowania w ruchu i dzięki swoim właściwośiom otwierają nowe możliwości w zakresie projektowania. Polimery bazowe, smary stałe i materiały wzmacniające są łączone w taki sposób, aby wymagania stawiane łożyskom ślizgowym były całkowicie spełnione.  Badania koncentrują się na pomiarach sił pchających/ciągnących, współczynnika tarcia, zużycia i sił potrzebnych do napędzenia układu przy różnych prędkościach i obciążeniu łożyska.

Co jest testowane i jak?

W obszarze testowym iglidur i igubal   łożyska i materiały są testowane pod kątem zużycia, tarcia i naprężeń. Inne parametry, takie jak wysokie i niskie temperatury, obciążenia i prędkość ruchu są dostosowywane do testu. W laboratorium testowym znajduje się około 50 urządzeń testowych, w których jednocześnie przeprowadza się ponad 300 testów. Jednocześnie każdego roku przeprowadzamy około 11300 badań trybologicznych na około 250  nowo opracowanych mieszankach polimerów. Aby upewnić się, że nowe formuły sprawdzą się w późniejszym zastosowaniu, są one wystawiane nie tylko na działanie czynników zewnętrznych, ale także testuje się je uwzględniając zmienne kierunki ruchu i zmienne obciążenia - w ruchu obrotowym, wahliwym oraz liniowym.  

 

Ponadto, produkty dry-tech poddajemy testom sprawdzającym wpływ występowania zanieczyszczeń, pracę w różnych warunkach atmosferycznych, na przykład w niskich lub wysokich temperaturach, a nawet wpływ drgań i uderzeń. Wyniki testów przechowywane są w bazach danych i wykorzystywane w kalkulatorze żywotności online.

 

Jakie stanowiska testowe są wykorzystywanew laboratorium do badań łożysk ślizgowych?

Które narzędzia online uzyskują dane testowe

Dalsze wykorzystanie wyników testów produktu i materiału jest zróżnicowane. Dane są wykorzystywane do nowego i dalszego rozwoju, a także służą do określania odpowiednich komponentów dla określonej aplikacji. Każdy zainteresowany może bezpłatnie korzystać z narzędzi online z wielu obszarów produktów. Każdy obszar produktu ma swoje własne narzędzia, takie jak system ekspercki, który porównuje produkty zgodnie z wymaganiami, takimi jak wysoka wytrzymałość na ściskanie lub siły promieniowe oraz oblicza ich żywotność.
 

Test w laboratorium badawczym i narzędzie online igus

Wybrane testy z laboratorium badawczego igus

Dokładnie testujemy nasze łożyska ślizgowe, niezależnie od tego, czy dotyczą żywotności, czy współczynnika tarcia. Oprócz licznych testów produktów i materiałów badamy również indywidualne aplikacje klientów. Aby dać Ci pomysł, przygotowaliśmy kilka testów.

Różne obszary laboratorium testowego igus

robolink Ekonomiczna Automatyzacja

Stanowisko testowe robolink

Zasilanie za pomocą e-prowadników

Stanowisko testowe e-prowadników