Change Language :
Obrabiarki firmy lid Maho Seebach GmbH, należącej do Grupy Gildemeister, są znane wśród ekspertów. Jednym z warunków wyjątkowej jakości centrów frezarskich i systemów produkcyjnych z Turyngii, które są produkowane zgodnie z najnowszymi standardami technicznymi, jest nie tylko obróbka wysokiej jakości materiałów, aż do najmniejszego szczegółu. Dwa lata temu, na przykład, standardowe metalowe łożyska pokryte teflonem w łańcuchach magazynu narzędzi zostały zastąpione łożyskami z tworzywa sztucznego firmy igus® GmbH z Kolonii. Z pełnym sukcesem: nowy materiał jest nie tylko bardziej odporny i odporny na zużycie niż stary, ale także do 60 procent bardziej opłacalny.
"Budując nasze maszyny, zazwyczaj nie idziemy na żadne kompromisy ani nie podejmujemy ryzyka. Jednak przedstawione nam tabele testowe były tak przekonujące, że zdecydowaliśmy się na zastosowanie łożyska iglidur®. I nigdy nie żałowaliśmy tej decyzji. Wręcz przeciwnie: Dzięki lepszemu materiałowi oszczędzamy również około 60 procent kosztów."
Jens Ebert, deweloper DMG i inżynier projektowy w lid Maho
Rozszerzenie partnerstwa
Ze względu na pozytywne doświadczenia z łożyskami ślizgowymi w łańcuchach narzędziowych, firma lid Maho przestawiła się na łożyska z tworzywa sztucznego firmy igus® również w innych zastosowaniach - i to nie tylko w Seebach. Niezależnie od tego, czy chodzi o zastosowanie w drzwiach przesuwnych obudów obrabiarek, czy innych ruchomych częściach: zaufanie do łożysk z tworzywa sztucznego igus ® rośnie, a nowe możliwości zastosowań są stale badane.
Obecnie lid Maho i igus® po raz kolejny ściśle współpracują nad badaniami i próbami z nowymi materiałami do łożysk ślizgowych. Osoby odpowiedzialne mają nadzieję, że wyniki doprowadzą do przełomowych odkryć, które mogą być również bardzo interesujące dla zupełnie innych sektorów przemysłu. Jednak cel i założenia tego wspólnego projektu są jak dotąd ściśle tajne.
Osobista:
Od poniedziałku do piątku: 7:00–20:00
Sobota: 8:00–12:00
Online:
Umów spotkanie z ekspertem