Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Nasze laboratorium testowe drylin® dla techniki liniowej

Dzięki zastosowaniu elementów ślizgowych wykonanych z wysokowydajnych polimerów, technologia liniowa drylin jest szczególnie odporna na zużycie, cicha, odporna na zabrudzenia, odpowiednia do wysokich temperatur i działa bez dodatkowego smarowania. Abyśmy mogli zagwarantować wszystkie te właściwości, nasze produkty są szeroko testowane w realistycznych warunkach w naszym laboratorium testowym o powierzchni 3800 m2. Każdego roku przeprowadzamy ponad 135 bilionów testów, aby dostosować nasze produkty do Twoich wymagań.

Co jest testowane i jak?

W 54 punktach testowych nasze produkty drylin są testowane w różnych warunkach w laboratorium testowym.  Właściwości trybologiczne prowadnic liniowych są badane za pomocą testów zużycia i tarcia. Ponadto produkty są testowane pod względem działania, wytrzymałości i scenariuszy awarii.
 
Aby upewnić się, że produkty działają niezawodnie nawet w trudnych okolicznościach, przykładowo, testy przeprowadzane są pod wodą i w bardzo brudnym otoczeniu. Wyniki testów przechowywane są w bazach danych igus, a także uwzględniane w kalkulatorze żywotności online. W ten sposób każdy może obliczyć żywotność za pomocą bezpłatnych narzędzi online.

Jakie stanowiska testowe znajdują się w laboratorium testowym technologii liniowej?

Które narzędzia online uzyskują dane testowe

Wyniki testów produktów i materiałów są wykorzystywane do nowych i dalszych prac rozwojowych oraz są uwzględniane w naszych bezpłatnych narzędziach online do obliczania żywotności lub wyszukiwania produktów. Każdy obszar produktu ma swoje własne narzędzia, takie jak system ekspercki, który porównuje produkty zgodnie z wymaganiami, takimi jak wysoka wytrzymałość na ściskanie lub siły promieniowe oraz oblicza ich żywotność.

Test w laboratorium badawczym i narzędzie online igus

Wybrane testy z laboratorium badawczego igus

Dokładnie testujemy naszą technologię liniową, niezależnie od tego, czy chodzi o żywotność, czy współczynnik tarcia. Oprócz licznych testów produktów i materiałów badamy również indywidualne aplikacje klientów. Aby pokazać o co chodzi, przygotowaliśmy kilka testów.

Różne obszary laboratorium testowego igus

technika liniowa drylin

Stanowisko testowe iglidur

robolink Ekonomiczna Automatyzacja

Stanowisko testowe robolink

Zasilanie za pomocą e-prowadników

Stanowisko testowe e-prowadników