Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Bezpieczny przy długich przesunięciach

System zasilania energią z aluminiowym korytem prowadnicy do systemów dźwigowych

W budowie dźwigów, systemy zasilania energią często udowadniają swoje zalety techniczne I ekonomiczne zalety. Elastyczność, różnorodność oraz instalacja oszczędzająca miejsce są jedynymi z najważniejszych kryteriów. Na długich przesunięciach, stosowane są aluminiowe koryta gdyż zapewniają bezpieczne prowadzenie we wszystkich okolicznościach. Systemy zasilania energią są idealne do systemów dźwigowych, w których są często używane. Jest to szereg technicznych i ekonomicznych przewag. W przeciwieństwie do systemów konwencjonalnych nie jest stosowana stacja kabli.

W aktualnym projekcie, instalacja dźwigów w fabryce cementu została wyposażona w dostosowane do wymiarów systemy zasilania energią w celu zapewnienia całkowicie automatycznego magazynowania i usuwania z magazynu sklarowanego szlamu. Sprawdzone i przetestowane od 15 kabli na długich przesunięciach z dużą ilością cykli, zostały dodane kable chainflex® z oplotem w wiązkach, odporne na ścieranie, z wytłaczaną pod ciśnieniem zewnętrzna osłonka odpowiednią do zastosowania w ciężkich warunkach, z uchwytami mocującymi, z zamontowanym odciążeniem naprężeń jak również z materiałami instalacyjnymi. W niniejszym projekcie wykazują się swoimi zaletami aluminiowe koryta prowadnic.

Crane system Stosowane są następujące kable chainflex®: Kable silnikowe, kable sterowania, kable danych jak również kable magistrali.
System koryt prowadnic do długich przesunięć System koryt prowadnic do długich przesunięć

Wymagania odnośnie aluminiowych koryt

Droga dźwigu ma długość 32 m. Prędkość wózka wynosi 60 m/min, prędkość dźwigu 80 m/min a prędkość podnoszenia 60 m/min. Wysokość podnoszenia wynosi 8 m. W dźwigu recyklingu stosowane są systemy zasilania energii z aluminiowymi korytami. Koryto aluminiowe z łańcuchem energii jest częścią systemu zasilania energią wózka dźwigu i dźwigu. Jest to system kompaktowy zajmujący mało miejsca.

readychain®: Widok z góry na cały system. Aluminiowe koryto prowadnicy maksymalnie jest 12 mm szersze po każdej stronie od systemy zasilania energią.

Cztery części szybko zmontowane

Podstawowy pakiet koryta prowadnicy składa się tylko z czterech części: ściany koryta, drążka ślizgowego, ślizgacza zaciskowego oraz łącznika. Ściana koryta wykonana z wytłaczanego aluminium jest lekka, ale stabilne, odporna na działanie wody morskiej jak również jest stosowana w ciężkich warunków środowiska. Drążki ślizgowe są bezpiecznie zaciśnięte w bocznej szczelinie od „końca do końca” i można je ponownie wyjąć Ślizgacz zaciskowy może być zamontowany wewnątrz lub na zewnątrz z śrubą pod powierzchnia lub na profilu mocującym. Sprężynujący plastikowy klin tłumi występujące uderzenia.

readychain®: Aluminiowe koryto prowadnicy jest stabilne na działanie sił ze wszystkich kierunków.

More on applied products here

Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.