Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Łańcuchy energii E6 igus® są stosowane w firmie Strohmann GmbH.

Superszybki podajnik blach posiada duże zapotrzebowanie na zasilanie energią.

Firma Strothmann GmbH jest znana jako specjalista od obsługi półfabrykatów z blachy. Ich instalacje są stosowane na całym świecie w zakładach wytłaczania najbardziej znanych producentów samochodów. Wykorzystując liniową technologię silników firma Strothmann ustanowiła teraz nowe standardy wydajności i prędkości. Odpowiednio wysokie wymagania dotyczą zasilania energią, w zakresie której, firma podjęła współpracę z firmą igus®.

Nadzwyczajny skok wydajności.

Wykorzystując liniową technologię silników firma Strothmann mogła ostatnio wyraźnie podnieść dynamikę ładowania półfabrykatów. Prędkości do 6 m/s uzyskano w osi poziomej co stanowi prawie podwojenie prędkości podajnika z napędem pasowym –i 2 m/s w osi pionowej oraz wydajność obciążenia do 250 kg. Przyspieszenie do 20 m/s² stanowi około dwa razy więcej niż konwencjonalny podajnik. Dzięki dużej prędkości poziomej oraz wyeliminowaniu pasa zębatego podajnik może także szybko łączyć bardzo długie odległości, co powoduje całkowicie nowe możliwości rozmieszczenia instalacji. Zamiast podajnika blachy prasy tnącej firma Strothmann zaprojektowała i dostarczyła podajnik półfabrykatów osiągający w normalnym cyklu pracy 2 do 2,5 metrów z leżącymi półfabrykatami na taśmie. Podczas wymiany narzędzi oś zajmuje 13 metrów. Nie są możliwe takie odległości przesunięcia przy napędach pasowych z dużą precyzją i dynamiką.

Strothmann GmbH, Schloss Holte-Stukenbrock

Zespół przenoszenia obciążenia półprefabrykatami
Łańcuchy energii do osi poziomej są umieszczone z przodu zespołu przenoszącego.

 
Wysoka temperatura: System zasilania energią E6

Powyższe opcje mogą jedynie być wykorzystywane, gdy zasilanie energią jest dopasowane do dużej prędkości, a wartości przyspieszenia i ciągłe, niezawodne zasilanie energią, sprężonym powietrzem, chłodziwem oraz informacjami dotyczącymi sterowania mogą być zapewnione na duże odległości. Firma Strothmann stosuje łańcuchy energii igus® serii typu E6, które były przetestowane w wyjątkowo wysoce dynamicznych sytuacjach w ładowarce półprefabrykatów, jak również w innych systemach przenoszenia przebiegających w technologii liniowej. Projektanci firmy Strothmann uwzględniają również zakres dostawców ponieważ łańcuchy energii do systemów MagShuttle powinny wytrzymywać znaczne obciążenia naprężeniowe. Ponieważ łańcuchy energii firmy igus® oferują, jak udowodniono, długie użytkowanie nawet przy dynamicznych obciążeniach naprężeniowych, są dobrym wyborem do systemów MagShuttle, jak również do innych systemów przenoszenia Strothmann.

Seria typu E6 oferuje wiele innych korzyści oprócz długiego okresu użytkowania. Wyróżniają się zatem nadzwyczaj cichą pracą, niskimi drganiami oraz z tego powodu pasują do koncepcji napędu o niskich drganiach liniowego silnika. Tak zwany efekt wieloboku, który może wystąpić, gdy uzwojenie systemu zasilania energią, jest zredukowany do minimum. Nadzwyczaj cicha rozbudowa została certyfikowana przez TÜV Rheinland. Duży zakres produktów umożliwia wybór optymalnej wielkości łańcucha w każdym przypadku; projektant może również wybrać z dużego zakresu możliwości podziału wewnętrznego. To samo dotyczy uchwytów mocujących.

Strothmann GmbH, Schloss Holte-Stukenbrock

MagShuttle jest szybszy, gdy dwa zespoły przenoszące z nakładającym się zakresem roboczym są umieszczone w jednej osi bramy.

 
Dane techniczne:

- prędkość do 6 m/s
- przyspieszenie 20 m/s
- odległość przesunięcia do 13 m

More on applied products here
Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.