Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Podkładki ślizgowe dla e-prowadników przy długich przesuwach


Zoptymalizowane pod kątem tarcia i zużycia elementy ślizgowe oraz e-prowadniki z rolką wydłużają żywotność e-prowadników igus przy zastosowaniach ślizgowych

Kilka lat temu, firma igus opracowała podkładki ślizgowe do zastosowań w e-prowadnikach. Mogą one znacznie zwiększyć żywotność systemów e-prowadników. To rozwiązanie jest zalecane przy przesuwach od 1 m/s do 3 m/s.
 

  • e-prowadnik z ochroną przez zużyciem
  • Szczególnie do zastosowań ślizgowych w środowiskach z mediami ściernymi
  • Łatwe w montażu

Zamów teraz podkładki ślizgowe do e-prowadników

Podkładki ślizgowe dla e-prowadników

Ślizg lub toczenie

Podkładki ślizgowe do e-prowadników vs e-prowadniki rolkowe

Podkładki ślizgowe igus do e-prowadników są określone jako ekonomiczna alternatywa dla e-prowadnika z rolką dla dolnego zakresu szybkości od ok. 1 m/s i ok. 3 m/s.
 
Standardowe aplikacje są wyposażone w e-prowadniki ślizgowe bez podkładek ślizgowych lub rolek. Jeśli takie zastosowania e-prowadników są wyposażone w podkładki ślizgowe, oczekiwaną żywotność można zwiększyć. W zależności od zastosowania, dzięki podkładkom ślizgowym igus, żywotność można podwoić. Dla porównania , zwykle, wydłuża oczekiwaną żywotność czterokrotnie. W przypadku wysoce dynamicznych instalacji o szybkościach powyżej 3 m/s e-prowadniki rolkowe są pierwszym, właściwym wyborem.
 
Podkładki ślizgowe nie będą w stanie zapewnić pożądanych korzyści w takich systemach; nawet podkładki ślizgowe o najlepszym składzie materiału osiągną swoje granice.
 
W przypadku systemów, które pracują przy wysokich szybkościach i muszą radzić sobie z dużymi obciążeniami przewodów, jedyną alternatywą są e-prowadniki rolkowe.


Przetestowane

Tarcie w dół - żywotność w górę

Od ponad 50 lat igus opracowuje [Link pagenr = "4100" title="mieszanki tworzyw sztucznych"] do produkcji [Link pagenr="17991" title = "łożysk ślizgowych"] i e-prowadników z tworzyw sztucznych. Celem opracowania materiałów jest wykorzystywanie najnowszych badań w celu znalezienia materiałów, które obniżają koszty i ulepszają technologię. Ważnym czynnikiem jest trwałość polimerowych e-prowadników ślizgowych. Od samego początku, do produkcji e-prowadników używano materiałów o wysokiej odporności na ścieranie. Nieco ponad 20 lat temu, e-prowadniki rolkowe zostały wprowadzone i są stale rozwijane.

Podkładki ślizgowe do e-prowadników firmy igus®
Testy z różnymi mieszankami materiałów

igus® stale przeprowadza testy w rzeczywistych warunkach w swoim , testowane są również podkładki ślizgowe. Przy 10 miliardach cykli e-prowadników rocznie, w laboratorium testowym e-prowadników i chainflex, przez lata zgromadzono ogromną wiedzę na temat polimerowych e-prowadników.
 
Dzięki opracowanym przez igus® podkładkom ślizgowym dla e-prowadników, tarcie i zużycie można zoptymalizować przy niskich i średnich szybkościach, a żywotność systemu e-prowadników wydłużyć w aplikacjach z poziomym ślizgiem.


Porównanie

Podkładka ślizgowa igus do e-prowadników i konkurencyjne podkładki ślizgowe

Podkładki ślizgowe od igus®

Podkładki ślizgowe od igus

Trybo-zoptymalizowany materiał, duże powierzchnie ślizgowe i możliwość montażu bez użycia narzędzi

Podkładki ślizgowe konkurecji

Podkładki ślizgowe konkurecji

Możliwość montażu bez użycia narzędzi wystepuję rzadko

Podkładki ślizgowe konkurecji

Podkładki ślizgowe konkurecji

W więkości przypadków dostępne jest mniej powierzchni ślizgowej


Wszechstronny asortyment produktów

Dopasowane i zalecane e-prowadniki firmy igus