Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Odporne na działanie wiatru i warunków pogodowych

Łańcuch energii w systemie ładowania statków w porcie Wismar na Morzu Bałtyckim.

W wyniku wprowadzenia zmian w porcie Wismar na Morzu Bałtyckim, system załadunku, który wyłącznie obsługiwał potaż został unowocześniony do obsługi różnych materiałów przewożonych luzem.

Dane techniczne zastosowania

System załadunku statków o wydajności 720 ton na godz. Może być obsługiwanych wiele materiałów luzem różnych typów i konsystencji. Ze względu na przerwę w pracy innych systemów załadunku oraz wysokie obciążenie robocze, modernizacja systemu załadowczego musi być zaprojektowana od początku tak, żeby mogła sprostać wysokim obciążeniom w każdej chwili. Pomimo braku infrastruktury wymiany, nie może wystąpić długi okres wyłączenia z pracy.

Odległość przesunięcia: 195 m


Chociaż system załadowczy statków rozpoczął pracę w 2000 roku, do dzisiaj nie wystąpiły w łańcuchach energii ani usterki mechaniczne ani kabli. Żaden z kabli ani ogniwo łańcucha nie musiały być wymienione.

Seria 5050 firmy igus® w kanale łańcucha energii systemu załadunku statku System załadunku statku podczas pracy.

Wykonano specjalnie

Łańcuch został dostarczony w częściach 1-metrowych, zmontowany na miejscu i wypełniony kablami.
W szerokości zaledwie 300 mm łańcucha (typ E 4/4, Seria 5050) zostały poprowadzone kable silnika oraz wszystkich szyn zbiorczych i kable sterowania między innymi programowalnego sterownika logiki Siemens SPS7 służącego do sterowania całą instalacją.

Specjalne ekranowanie szyny zbiorczej oraz kabli sterowania chroni przed możliwymi polami zakłóceń indukcyjnych mogącymi mieć wpływ na transmisję sygnału. Wszystkie kable zasilania i sterowania umieszczone w łańcuchu należą do zakresu kabli chainflex®.

System załadunku statków z specjalnie wykonanym przez firmę igus® łańcuchem energii Serii 5050. Seria 5050 montowane w środku koryta prowadnicy ze stali nierdzewnej.

More on applied products here

Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.