Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Drukarka 3D...innowacyjne elementy maszyn marki igus®

evotech GmbH

Producent drukarek 3D wykorzystuje gotowe do instalacji rozwiązanie systemowe

Zarówno w zakresie szybkiego tworzenia prototypów, jak i produkcji masowej – technologia 3D oferuje fascynujące możliwości.

Wszystko z jednego źródła: Rozwiązania systemowe dla branży druku 3D

Ponadto prowadniki kablowe marki igus® zapewniają bezpieczne prowadzenie przewodów połączeniowych w kontrolowanym komputerowo procesie druku. Dzięki niskiemu profilowi instalacji oraz wąskim promieniom zgięcia seria mikroprowadników kablowych do dynamicznych zastosowań szczególnie dobrze nadaje się do ciasnych przestrzeni instalacyjnych w drukarkach 3D w każdym kierunku ruchu. Podobnie jak w przypadku liniowych łożysk ślizgowych, seria mikroprowadników również charakteryzuje się bardzo niską wagą. Prowadzone w nich przewody sterownicze i silnikowe chainflex® są specjalnie zaprojektowane do zastosowań w ciągłym ruchu, co zapobiega awariom przewodów, a tym samym gwarantuje długą trwałość użytkową drukarki 3D. W połączeniu z osiami liniowymi drylin® o napędzie silnikowym, w których zastosowano kołnierze silnikowe, przeguby oraz elektryczne silniki krokowe oraz silniki na prąd stały drylin®, firma igus® może dostarczać kompletne, gotowe do montażu podzespoły robocze z jednego źródła. [EVO-tech GmbH]

Drukarka 3D z bezsmarowymi i bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi

Obok cichej pracy w zastosowaniach profesjonalnych podstawowe znaczenie ma jakość produkowanych części. Smary mogą na przykład zanieczyszczać materiał drukowanego produktu. Produkowane z wysokowydajnych polimerów łożyska ślizgowe marki igus® nie potrzebują smarowania dzięki w pełni zintegrowanym smarom suchym. W ten sposób unika się ryzyka zanieczyszczenia. Suchobieżne działanie zapewnia również bezobsługową pracę drukarek 3D i zwiększa ich niezawodność. W przypadku ruchomych elementów drukarek 3D czynniki takie jak przyspieszenie i dokładność pozycjonowania odgrywają rolę w reprodukcji detali produktu. Pracujące płynnie liniowe łożyska ślizgowe i moduły śrub pociągowych drylin® można stosować zarówno przy małych, jak i dużych przyspieszeniach bez względu na ścieżkę przesuwu.

Drukarka 3D EVO-tech GmbH Do obsługi druku 3D igus® korzysta z urządzenia Evolizer.
(od lewej do prawej) Tom Krause (igus®), Markus Kaltenbrunner (EVO-tech GmbH), Michael Hornung (igus®)
Drukarka 3D EVO-tech GmbH Solidne, płynnie pracujące systemy prowadników kablowych
Drukarka 3D EVO-tech GmbH Gotowy do instalacji moduł liniowy drylin® SLW do regulacji wysokości osi Z
Drukarka 3D EVO-tech GmbH Bezsmarowe okrągłe prowadnice wałów drylin® R o niskim poziomie wibracji
 

Przykłady zastosowań

Dlaczego SLW?

Więcej zastosowań w różnych sektorach przemysłu można znaleźć tutaj

Do konkursu manus®