Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Rozwiązania igus® dla żurawi morskich

igus® oferuje właściwe rozwiązania w zakresie systemów zasilania i doprowadzania energii zarówno dla żurawi obrotowych, jak i żurawi portowych na statkach i systemach morskich.
 
e-prowadniki serii E4.1 lub seria heavy-duty z rolką stosowana w suwnicach bramowych, które są korzystne głównie dzięki działaniu bez ryzyka korozji i przyjaznemu dla przewodów podziałowi wewnętrznemu w porównaniu do systemów firanowych lub stalowego prowadnika. Powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne z tworzywa sztucznego oraz małe odstępy między podporami skutkują bardzo przyjaznym dla przewodów oddziaływaniem pomiędzy e-prowadnikiem a przewodem, co znajduje odzwierciedlenie w znacznie dłuższym okresie użytkowania przewodów i systemu w porównaniu do stalowego e-prowadnika i festonu. Ponadto firma igus® zaopatruje rynek morski i stoczniowy odpowiednimi, kompletnymi, bezobsługowymi systemami , składającymi się z e-prowadnika, przewodów chainflex® i systemów rynien w celu zapewnienia gotowych do podłączenia kompletnych systemów, które są łatwe do zintegrowania. Indywidualne konstrukcje, szczególnie zgodnie z wymaganiami klienta, mogą być również planowane i wdrażane przez zespół inżynierów igus®.
 
W przypadku dźwigów obrotowych zamiast zwykłych pierścieni ślizgowych można zastosować obrotowe zasilanie RBR. Mogą one być szczególnie korzystne pod względem bezobsługowości i modułowości w porównaniu z pierścieniami ślizgowymi lub systemami festonowymi. W przypadku modułu obrotowego żywotność przewodów znacznie wzrasta dzięki zastosowaniu przyjaznego dla przewodów e-prowadnika w połączeniu z dobrze zaprojektowanym systemem rynien. Skraca to czasy przestojów i konserwacji całego systemu nawet o 90% w porównaniu z systemami festonowymi i pierścieniami ślizgowymi.
 
Ponadto, media, takie jak płyny hydrauliczne lub woda, a także przewody z włókna szklanego mogą być zintegrowane z systemem, który ma wyraźną przewagę nad pierścieniami ślizgowymi i systemami festonowymi. Czas dostawy jest znacznie skrócony, a czas podczas planowania oszczędzany dzięki dużemu wyborowi ustandaryzowanych modułów obrotowych. Zespół inżynierów firmy igus® jest również w stanie odpowiedzieć na specjalne wymagania klientów, dostarczając gotowe do podłączenia, kompletne systemy, z naciskiem na prostą integrację ze strukturą klienta oraz bezobsługowy i długotrwały system.

Suwnice bramowe  
Suwnice bramowe

Długie przesuwy suwnic bramowych na statkach wiertniczych lub półzanurzalnych.

Żuraw okrężny  
Żuraw okrężny (LEC)

Moduły obrotowe 900 ° dla żurawi okrężnych (LEC) na statkach do montażu instalacji wiatrowej.

Żuraw do dużych obciążeń  
Żurawie do dużych obciążeń

Moduły obrotowe 540 ° dla żurawi morskich o dużej ładowności do 5000 ton.

Żuraw  
Żuraw "Knuckle boom"

Systemy obrotowe dla żurawi morskich typu "knockle boom" z kątem obrotu 540 °

Żurawie Sheerleg  
Żurawie Sheerleg

Długie przesuwy o długości 50 metrów i więcej dzięki prowadnikom igus® HD na żurawiach sheerleg.

Projekty inżynierskie  

Projekty inżynieryjne i niestandardowe rozwiązania

Serwis techniczny igus®

Oferujemy dopasowane rozwiązania dla wymagających aplikacji na całym świecie.

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h