Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Nowości 2022 dotyczące inteligentnych tworzyw sztucznych

Inteligentne prowadzenie energii dzięki innowacjom i zrównoważonemu rozwojowi

Naszym zadaniem jest ciągłe opracowywanie innowacji w obszarze e-prowadników i przewodów. Dzięki temu możemy obniżyć Państwa koszty przy jednoczesnej poprawie jakości Państwa maszyn i systemów — w skrócie „Technologia w górę, koszty w dół”.
 "
W firmie igus przyjmujemy również odpowiedzialność za zmniejszenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych i poprawę recyklingu: gdy e-prowadniki osiągną koniec żywotności, poddajemy je obróbce w ramach programu recyklingu igus. Więcej informacji na temat naszej inwestycji w chemiczny recykling prowadzony przez Mura Technology Limited.
Zanurzenie w świat Przemysłu 4.0 z inteligentnymi tworzywami sztucznymi

IMPS - igus motion plastics show

Praktycznie rzeczywiste stanowisko targowe o powierzchni 400 m², które można odwiedzić w każdej chwili:
 
Technologia w górę 
Technologia w górę
Koszty w dół
Koszty w dół
Udowodnione  
Dowody 
Zrównoważony rozwój 
Zrównoważony rozwój
Stanowisko targowe można odwiedzić samodzielnie lub z jednym z naszych ekspertów:
 

Przegląd nowości w zakresie inteligentnych polimerów

Wydłużenie żywotności jeszcze nigdy nie było tak opłacalne ...

... dzięki nowemu czujnikowi żywotności i.Sense EC.W

Nowy czujnik i.Sense EC.W sprawia, że większa dostępność systemu jest bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki bezpośredniemu połączeniu sterowania maszyną PLC za pomocą styków bezpotencjałowych, monitorowanie stanu systemów zasilania w czasie rzeczywistym jest możliwe już od 248,00 euro (w Niemczech). 

Dzięki temu łatwiej niż kiedykolwiek można uniknąć nieplanowanych przestojów i zwiększyć dostępność zakładu. 
Więcej informacji

Pierwsze bezdotykowe monitorowanie systemu ...

... dzięki nowemu i.Cee wonderbox

Dzięki bezdotykowemu monitorowaniu dla systemów e-prowadników ślizgowych (z rolkami i bez), firma igus® osiągnęła technologiczny krok milowy. Nowy i.Cee wonderbox mierzy parametry dynamiczne „przejeżdżającego” prowadnika bezdotykowo, podobnie jak fotoradar na autostradzie. Porównując ze standardowymi wartościami uzyskanymi z lat doświadczeń w laboratorium testowym igus, zmiany stanu można wykryć na wczesnym etapie i precyzyjnie przewidzieć żywotność każdego ogniwa prowadnika.

Więcej informacji

Światowa premiera ...

... Konserwacja predykcyjna w pomieszczeniu czystym dzięki i.Cee EC.S

Ta nowość dla pomieszczeń czystych — inteligentna technologia czujników ultradźwiękowych — jest wykorzystywana do ciągłego monitorowania aktualnego ugięcia systemu e-skin® flat. e-skin® flat z prowadnikiem nośnym SKF.S jest wyposażony w zdefiniowany promień gięcia, dzięki czemu umożliwia stosowanie długości samonośnych w pomieszczeniach czystych. Gdy tylko zostanie wykryty krytyczny stan systemu zasilania, wydawane są zalecenia dotyczące konserwacji predykcyjnej.
Więcej informacji

Niezawodny system zasilania ...

... dzięki i.Sense ES.B

Nowy teatralny e-spool jest teraz wyposażony w różne inteligentne funkcje: siła trzech dołączonych sprężyn jest monitorowana za pomocą czujnika tensometrycznego. Jeśli siła spadnie poniżej określonej wartości, użytkownik zostanie poproszony o wymianę sprężyny. Po przekroczeniu określonej wartości następuje blokada, którą należy usunąć. ​Można również zainstalować system monitorowania czujnika obrotu, aby zliczać obroty bębna i określać położenie prowadnika. 
Więcej informacji

Wszystko w jednym: nowy portal dla klientów i.Cee:portal ...

... dla wszystkich elementów z inteligentnych tworzyw sztucznych

W nowym i.Cee:portal w przyszłości wiele funkcji i sposobów użycia będzie dostępnych w jednej, centralnej lokalizacji: 

  • Bezpieczny (VPN) — uwierzytelniony dostęp do lokalnych panelów sterowania i.Cee ​
  • Przegląd wszystkich zasobów klienta (online i offline)​
  • Zdalna konfiguracja i resetowanie poszczególnych zasobów​
  • Raport stanu dla wszystkich zasobów ​
  • Przegląd alarmów i wiadomości
Więcej informacji

Unikaj nieplanowanych przestojów za pomocą zaledwie trzech kliknięć ...

... w nowym sklepie internetowym i.Sense

W ślad za kompletnymi zestawami inteligentnych tworzyw sztucznych, systemy i.Sense EC.P do monitorowania siły pchającej/ciągnącej oraz i.Sense EC.B do wykrywania uszkodzeń można teraz również konfigurować w całości, łącznie z wyceną i zamawiać w sklepie internetowym i.Sense.​

Indywidualną konfigurację systemu dla każdej aplikacji można łatwo wybrać na podstawie kilku kryteriów wyboru (seria prowadnika, długość, pozycja szafy sterowniczej, nadmierna długość kabla). Następnie generowany jest​ wykaz materiałów, cena i czas dostawy. Pozostałe informacje, takie jak makra EPLAN oraz instrukcje obsługi i montażu, można również przeglądać bezpośrednio w sklepie.
Więcej informacji

Inteligentne monitorowanie instalacji ...

... w inteligentnej fabryce od FANUC i igus

Aby ocenić dane z maszyn i systemów, FANUC, międzynarodowy producent robotów, oferuje swoją otwartą platformę IoT: „system FIELD”. System wykorzystuje topologię sieci lokalnej do łączenia maszyn produkcyjnych wszystkich producentów, umożliwiając kompleksową analizę danych dla całego łańcucha procesów.

Ta infrastruktura korzysta z aplikacji firmy FANUC i dostawców zewnętrznych. Aplikacja „smart plastics — i.Cee” umożliwia serwisantom ciągłe monitorowanie stanu komponentów z inteligentnych tworzyw sztucznych oraz planowanie prac konserwacyjnych w systemie FIELD z wyprzedzeniem.
Więcej informacji

Szybsze szkicowanie planów elektrycznych ...

... dzięki nowym makrom EPLAN dla inteligentnych tworzyw sztucznych

EPLAN Electric P8, jeden z głównych produktów EPLAN GmbH & Co. KG, jest uważany za jeden z branżowych standardów projektowania elektrycznego. Zapewnia to wsparcie podczas planowania projektu instalacji — od kompleksowego planowania po produkcję, oddanie do użytku, serwisowanie i konserwację. Przeprowadzono różne badania w celu ustalenia, że czas potrzebny na planowanie takiego projektu można skrócić o ponad 50%. 
Więcej informacji

Cyfryzacja na wszystkich przesuwach ...

... z wieloma innymi inteligentnymi rozwiązaniami dla prowadników w 2022

  • Modułowe rozszerzenie E4.80R zawiera teraz pełny asortyment produktów i.Sense dla inteligentnego monitorowania stanu (EC.B, EC.P i CF.P). 
  • Inteligentny system wykrywania zerwania i.Sense EC.B może być teraz używany również w nowym prowadniku hybrydowym YE(HD) w celu ochrony przed niespodziewanymi przestojami.
  • W nowym badaniu projektowym AG5.RAIL, i.Sense EC.P i EC.W​ ​bezpośrednio kładą podwaliny pod koncepcję konserwacji predykcyjnej. 
  • Opcjonalnie e-dozownik również oferuje inteligentne monitorowanie rotacji tworzyw sztucznych. 
Więcej informacji

Łatwe monitorowanie wydajności ...

... dzięki monitorowaniu stanu kabli od igus

Nowa metoda pomiarowa określa właściwości transmisji danych w przewodach podczas pracy z wykorzystaniem technologii wysokiej częstotliwości. Eliminuje to potrzebę stosowania dodatkowych żył protektorowych. Najnowsza generacja może nawet zarządzać całkowicie bezdotykowym monitorowaniem przewodów. 

Jeśli charakterystyka transmisji zacznie się pogarszać, przewody można wymienić w odpowiednim czasie. Inteligentne monitorowanie stanu całego poruszającego się przewodu, w tym złącza wtykowego, zapobiega również przestojom systemu. 
Więcej informacji

„Inteligentny buntownik automatyzacji" ...

... inteligentne tworzywa sztuczne teraz dostępne również w cobocie igus ReBeL®

W przypadku najnowszej generacji robotów usługowych z funkcją cobota, firma igus zastosowała swoją wiedzę na temat motion plastics do zasilania elektroniki i po raz pierwszy opracowała enkoder wykorzystujący przewodzące szyny z tworzywa sztucznego. Pozwala to na dokładny pomiar temperatury, liczby obrotów i cykli.

Dzięki połączeniu za pośrednictwem inteligentnych systemów tworzyw sztucznych panel sterowania wyświetla wszystkie wygenerowane dane na żywo — a klient może wybrać, czy odbywa się to za pośrednictwem chmury, czy w sieci lokalnej. Klient otrzymuje pełną przejrzystość działania inteligentnego ReBeL ® dla kluczowych wskaźników, takich jak zużycie, czas cyklu i ilości.
Więcej informacji

Pełna kontrola dzięki inteligentnym łożyskom ...

... z nowym miniczujnikiem i.Sense BRG

Nowy miniczujnik i.Sense BRG zapewnia pełną kontrolę. Ponieważ dzięki tej innowacji można przekształcić (prawie) każdy produkt z tworzywa sztucznego firmy igus w „inteligentny”; tzn. jako użytkownik czerpiesz korzyści z monitorowania stanu w czasie rzeczywistym, w tym z opcji cyfrowej oceny zarejestrowanych danych maszynowych. W połączeniu z modułem i.Cee wydawane są wówczas zalecenia dotyczące konserwacji predykcyjnej lub deklaracje żywotności. 
 
Więcej informacji

Większe bezpieczeństwo na długich przesuwach ...

... z i.Sense EC.B i nowym czujnikiem wciągarki

Ogniwa w e-prowadnikach są wykonane z myślą o ciągłej, ciężkiej pracy. Czasami zdarzenia nadal przebiegają inaczej — zwłaszcza podczas długich przesuwów. Aby to osiągnąć, wyposażyliśmy nasz sprawdzony system i.Sense EC.B do inteligentnego wykrywania zerwania w nowy czujnik wciągarki. Natychmiast wykrywa on zerwanie, nawet przy długości prowadnika powyżej 35 m, i natychmiast wysyła komunikat w przypadku upadku. Umożliwia to bezpośrednią reakcję i uniknięcie kosztownych szkód następczych lub całkowitej awarii instalacji.
Więcej informacji

Informacje ...

Katalog nowości: Nowości 2022 z zakresu inteligentnych tworzyw sztucznych Ponownie wszystko o nowościach 2022 w zakresie inteligentnych tworzyw sztucznych w kompaktowym formacie PDF.
Katalog nowości w formacie PDF

... Zachęcamy do wypróbowania ...

Inteligentne dane 3D Bezpłatne dane 3D, instrukcje obsługi i wiele więcej w naszym dziale usług inteligentnych tworzyw sztucznych
Dane 3D

... Realizacja

Zakup nowości z obszaru inteligentnych tworzyw sztucznych w sklepie internetowym igus Zamawianie gotowych do montażu, inteligentnych tworzyw sztucznych bezpośrednio w sklepie internetowym igus
sklepu onlineTerminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.