Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

System radarowy od AlpinaTec Technical Products GmbH


Opis zastosowania:

  • Rodzaj urządzenia: Trójosiowy system pozycjonowania
  • Klient końcowy: Fraunhofer Institute
  • Wymagania klientów:
    • System z kątem wahnięcia wynoszącym 400°
    • Niewielka przestrzeń montażowa
  • Rozwiązania firmy igus: seria E4.56 z podwójnym promieniem gięcia i grzebieniami do mocowania przewodów

Srebrnego vectora wygrywa AlpinaTec Technical Products GmbH z Austrii. Projekt "GESTRA" to specjalnie opracowany system radarowy do wyszukiwania i mapowania kosmicznych śmieci.

Wymagania klientów:

Projekt „GESTRA” obejmuje: system nadajnika i odbiornika, dla którego zaprojektowano dwa trójosiowe systemy pozycjonowania z elektrycznie naprężonymi i wolnymi od luzu napędami, a także odpowiednie przewody i linie zasilające.  Ze względu na małą przestrzeń montażową, złożoność i stopnie swobody ułożenia osi, a także różnorodność mediów i sygnałów, które mają być przenoszone, nie wspominając o wynikającej z tego różnorodności przewodów i węży, kompaktowy system zasilania był jednym z największych wyzwań przy tym projekcie.

Rozwiązania igus:

Biorąc pod uwagę ciasne warunki przestrzenne, można zdefiniować dwustronny system podwójnego prowadnika dla osi elewacji. Cały system jest w stanie poradzić sobie ze zmieniającymi się warunkami grawitacji, co jest decydującym kryterium. W ścisłej współpracy z igus, złożona aplikacja RBR w tym "dryfująca wyspa" została opracowana i wdrożona specjalnie dla osi azymutu. W tym celu zastosowano e-prowadniki serii E4.56 i elementy mocowania przewodów o numerze 3250.ZB.

Przejdź do serii E4.56
System pozycjonowania AlpinaTec
System pozycjonowania AlpinaTec