Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Twoje specjalne łożysko wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o pożądanym kształcie, ilości i wykonanym z najbardziej odpowiedniego materiału

"Pokaż mi polimerową część, która stwarza Ci problem. Dostarczę Ci rozwiązanie!" Opierając się o ten pomysł, Günter Blase założył igus® ponad 50 lat temu; idea ta wciąż sprawdza się także dziś: Rozwiązania produkcji seryjnej dostosowane do klientów są taką samą częścią naszej codziennej pracy jak części standardowe.  Dysponujemy wieloma różnymi sposobami produkcji, pozwalającymi wytworzyć część dokładnie odpowiadającą Państwa potrzebom. Z przyjemnością doradzimy Państwu w zakresie wyboru najbardziej optymalnego, zarówno pod względem technicznym, jak i ekonomicznym, sposobu produkcji oraz polecimy najbardziej odpowiedni, wysokowydajny polimer do Państwa konkretnego zastosowania.

Państwa wykonane z tworzywa sztucznego na indywidualne zamówienie łożysko ślizgowe igus®:

Wyślij zapytanie już teraz i skorzystaj z nieograniczonych możliwości

  • Wykonanie według najwyższych standardów jakości
  • Od  do produkcji seryjnej
  • Wielkości serii oraz zamówienia zbiorowe zgodnie z Państwa potrzebami
  • Produkcja części spełniających wymogi FDA to dla nas chleb powszedni
  • Pożądany kształt, materiał, wymagana ilość
Wyślij zapytanie odnośnie części na indywidualne zamówienie już teraz

Produkcja seryjna metodą formowania wtryskowego tworzyw sztucznych: wydajna, elastyczna, skalowalna

Państwa korzyści: 

  • Gdy potrzeba części produkowanych seryjnie w ilościach od kilku tysięcy do kilku milionów.
  • Bezobsługowe, odporne na działanie substancji chemicznych oraz przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach termicznych ... Nasze materiały iglidur® składają się z odpornych na zużycie wysokowydajnych polimerów o unikalnych właściwościach. Wybieramy najbardziej odpowiedni materiał do Państwa zastosowania.
  • Formy wtryskowe są produkowane w naszym zakładzie.
  • Współpracujemy z Państwem przy tworzeniu rysunku produkcyjnego.
Zamawianie produkcji części metodą formowania wtryskowego

Wtryskarki w fabryce igus®  

Inne metody produkcji poszczególnych elementów i łożysk specjalnych

Elementy są wykonywane w technologii druku 3D z użyciem metody spiekania laserowego.  
Część wykonana w technologii druku 3D

Drukujemy część na indywidualne zamówienie z bezsmarowych, odpornych na ścieranie, wysokowydajnych tworzyw sztucznych iglidur®.  Wystarczy wypełnić formularz zapytania, dołączyć plik - np. CAD, STEP - i wysłać. Po otrzymaniu formularza z plikami jeden z naszych specjalistów skontaktuje się z Państwem.
Sposób optymalny przy ilościach: 1 do 1 000

Toczenie części wykonanej z wysokowydajnych polimerów iglidur®  
Toczony, frezowany lub wiercony element wykonany z półproduktu

Części na indywidualne zamówienie będą wyprodukowane z półproduktu iglidur® składającego się z wysokowydajnych polimerów. W oparciu o podane przez Państwa informacje oraz przesłane pliki z danymi, takie jak CAD lub STEP, przedstawimy Państwu ofertę cenową, po czym, jeśli tak Państwo zadecydują, wykonamy część.  
Najbardziej odpowiedni przy ilościach: 1 do 500

Forma wtryskowa z drukarki 3D z produkowaną częścią wewnątrz  
Produkcja części z użyciem formy wtryskowej wykonanej w technologii druku 3D

Za pomocą drukarki 3D tworzymy wykonane z wysokowydajnych polimerów formy wtryskowe dla danej części na indywidualne zamówienie. Pozwala to zaoszczędzić czas i obniżyć koszty nawet o 80%. Dzięki swoim właściwościom, materiały form są w stanie wytrzymać wysokie temperatury procesu formowania wtryskowego. Oznacza to, iż z jednej formy można wytworzyć do 500 części.
Najbardziej odpowiedni przy ilościach: 1 do 500

Forma wtryskowa z aluminium z produkowaną częścią wewnątrz  
Formowanie wtryskowe części z użyciem formy aluminiowej

W przypadku tej metody, pojedyncze części są wytwarzane przy pomocy form aluminiowych. Proces ten pozwala zaoszczędzić znaczną ilość czasu dzięki zastosowaniu szczupłego sposobu produkcji - nawet w przypadku bardzo złożonych zespołów.  Jednocześnie koszty formy są bardzo niskie. Wystarczy przesłać model 3D - wycenę przedstawiamy niezwłocznie.
Sposób optymalny przy ilościach:200 do 10 000

Dwa kroki do części na indywidualne zamówienie

1. Zapytaj o możliwość indywidualnej konsultacjiNasi eksperci znajdą dla Ciebie idealne rozwiązanie! Wystarczy opisać kluczowe wymagania lub szczególne właściwości danego zastosowania i załączyć np. plik CAD.2. ZamówieniePo przejrzeniu podanych przez Państwa informacji przez naszych specjalistów, proponujemy odpowiedni materiał iglidur® oraz optymalny sposób produkcji dla Państwa konkretnego zastosowania. W przypadku produkcji seryjnej istnieje możliwość zamówienia próbek oraz prototypów.
 
 
Wyślij zapytanie odnośnie części na indywidualne zamówienie już teraz

 
 
Zestaw próbek łożysk ślizgowych iglidur®  
Bezpłatny zestaw próbek

Zestaw zawiera próbki oraz najważniejsze informacje o poszczególnych częściach w pigułce.

Wszechstronne materiały iglidur®  
Zalety materiałów iglidur®

Każdy z naszych specjalnie opracowanych wysokowydajnych polimerów posiada wyjątkowe właściwości.

Sklep internetowy iglidur®  
Sklep internetowy igus®

Tutaj można znaleźć wszystkie części standardowe oraz szeroką gamę materiałów iglidur® wraz z informacjami o ich właściwościach.  

Bezpłatne narzędzia online igus®  
Narzędzia online

Bezpłatne narzędzia online pozwalają obliczyć żywotność naszych produktów lub przeprowadzić ich konfigurację.  

Przykłady zastosowań pochodzące od naszych klientów

Wyprodukowane za pomocą formowania wtryskowego: najwyższa wygoda i bezpieczeństwo w protezach stawu kolanowego

Do protez stosuje się tylko materiały i komponenty, na których można polegać. Szczególnie w przypadku protez nóg ważne jest, aby użytkownik mógł zaufać swojej protezie, gdy biegnie i stoi z nią. Dlatego Otto Bock SE & amp; Co. KGaA, światowy lider w dziedzinie ortopedii technicznej, od ponad 20 lat polega na łożyskach ślizgowych iglidur wykonanych z wysokowydajnych polimerów.  

Wydrukowany w 3D: bezobsługowy chwytak dla przemysłu opakowaniowego

Szybka dostępność w niskiej cenie oraz możliwość zastosowania w warunkach wymagających higieny to kluczowe wymagania w przypadku tego chwytaka tworzonego w technologii druku 3D. Służy do pakowania produktów kosmetycznych i ma szczególną zaletę pracy bez dodatkowego smarowania, a zatem spełnia wymagania higieniczne.

Produkowane za pomocą formowania wtryskowego: łożyska, które kompensują tolerancje, w konstrukcjach heavy-duty maszyn rolniczych

Stosowane w maszynach rolniczych grabie są narażone na nieustanne obciążenia przy pracy w wymagających warunkach. Nie ma problemu dla części specjalnych igus®: nie tylko są one szczególnie odporne na zużycie, ale także nie wymagają konserwacji i zmniejszają koszty montażu.

Wykonane z półproduktów: indywidualny składnik iglidur® do sondy topiącej

„IceMole” to sonda topiąca, z którą bada się regiony polarne, lodowce i jako cel długoterminowy regiony pozaziemskie. Do przechowywania śruby lodowej potrzebny był komponent odporny na wodę i brud oraz  izolowany termicznie. Dlatego stosuje się łożysko wykonane z półproduktu iglidur® A180.

Wydrukowane w 3D: dostosowane łożysko ślizgowe gotowe do odbioru w ciągu kilku godzin

Co robisz, gdy nagle ważna część zamienna eksponatu zniknie w drodze na targi? Odpowiedzią berlińskiej firmy Blackcam, producenta ruchomych systemów kamery, jest skorzystanie z usługi druku 3D w firmie igus.

Wykonane z półproduktów: specjalne łożyska dla najwyższej precyzji w okulistyce

Półprodukt iglidur® służy do produkcji ramienia mikroskopu do badań oczu. Powód: może być obrabiany w celu uzyskania niestandardowych łożysk ślizgowych aż do rozmiarów mierzonych w μm, aby zapewnić niezbędną precyzję badań.

Polimerowe koła zębate drukowane w 3D dla systemu ładowania samochodów elektrycznych

Firma Easelink z Grazu opracowała „Matrix Charging”, system ładowania składający się z dwóch komponentów. Podkładka do ładowania podłączona do sieci jest zainstalowana na parkingu. Złącze na spodzie e-samochodu opuszcza się po zaparkowaniu nad podkładką. Proces ładowania rozpoczyna się automatycznie, bez konieczności podłączenia przewodu przez kierowcę. Skorzystaj z usługi drukowania 3D igus®, aby upewnić się, że rozwój prototypów pozostaje ekonomiczny, a jednocześnie zapewnia wysoką jakość.

Niestandardowy komponent wykonany za pomocą usługi druku igus® 3D

Zainspirowane Formułą 1, zespoły studenckie w konkursie budowlanym „Formula Student Germany” rywalizują ze sobą.  Do budowy swoich samochodów wyścigowych zespół Formula Student Team z Weingarten koło Ravensburg potrzebował między innymi dostosowanych kół zębatych z tworzywa sztucznego. Dzięki usłudze druku 3D firmy igus® komponenty te zostały nie tylko wyprodukowane szybko, ale również wykonane z odpornego na zużycie materiału iglidur®.

Obrobione z półproduktów: trwałe i odporne na zużycie łożyska ślizgowe do protez palcowych

Ta proteza jest elektrycznie zasilanym palcem. Połączenie u podstawy palca jest przenoszone bezpośrednio przez motoreduktor, który przenosi wzdłuż środkowego złącza za pomocą elastycznego połączenia. Wszystkie osie uczestniczące w tym ruchu są montowane przez polimerowe gniazda wykonane z materiału iglidur® J. Łącznie w jednym palcu zintegrowano 8 łożysk.

Wykonane z półproduktów: elementy wykonane z iglidur® zmniejszają koszty konserwacji

W stacji do namaczania opon do tej pory stosowano metalowe łożyska, które regularnie prowadziły do awarii systemu. Teraz łożyska te zostały zastąpione polimerowymi łożyskami z półproduktów igus®. Pozwala to zaoszczędzić koszty rzędu kilku tysięcy euro rocznie.