Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Covid-19: Sytuacja aktualna na dzień 06.08.2020

Zmiany względem poprzedniego dnia oznaczone są tekstem w kursywie.
Stan: igus obecnie dostarcza bez ograniczeń z magazynu w Kolonii i wszystkich innych magazynów na świecie. Nie widzimy obecnie żadnych zakłóceń w łańcuchu dostaw. W większości krajów i w centrali w Kolonii duża część pracowników nadal pracuje z domu, aby zapobiec zakażeniom. We wszystkich miejscach publicznych noszenie masek na twarzy jest obowiązkowe.

EuropaPolska
Większość pracowników biura igus® w Polsce pracują zdalnie ich telefony są przekierowane dlatego możecie się Państwo z nami kontaktować pod aktualnymi numerami telefonów. Nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji pod telefonem, e-mailem, chatem na stronie igus.pl oraz na konferencjach online. Pozostajemy również w kontakcie ze kontrahentami poprzez wszystkie możliwe kanały komunikacji. Zamówienia są dostarczane bezpośrednio z magazynu w Kolonii oraz Warszawie.

Niemcy
Dalsze złagodzenie środków od 11.05. pozwoli również na ponowne wizyty u klientów przy zachowaniu ścisłych warunków higieny. Dzięki ponad 100 indywidualnym środkom zapobiegawczym zapewniamy maksymalne możliwe bezpieczeństwo.
Tutaj znajdą Państwo szczegółowo wszystkie działania, które podjęliśmy w Kolonii.

Hiszpania
Biuro w Hiszpanii jest znowu otwarte. Nasi pracownicy nadal pracują z domu i można się z nimi kontaktować w sprawie zamówień lub pytań technicznych za pośrednictwem standardowych kanałów. Zamówienia są obecnie wysyłane bez ograniczeń w zwykłym czasie dostawy. Mogą wystąpić jedynie opóźnienia w imporcie i spedycji.

Włochy
Ze względu na duże znaczenie produktów igus dla sektora medycznego i spożywczego, od środy, 08.04.20, produkcja we Włoszech ponownie rozpoczęła się przy udziale ok. 50% pracowników. Poza pełną dostępnością personelu pracującego zdalnie, pracownicy zajmujący się sprzedażą/administracją będą również dostępni w biurze głównym. Od 04.05.20 restrykcje we Włoszech zostaną jeszcze bardziej złagodzone, a większość firm wznowi działalność. igus Włochy będzie zaopatrywać wszystkich klientów w standardowych krótkich terminach dostaw. Mogą jednak występować opóźnienia na drogach transportowych.

Wielka Brytania
Obiekt w Northampton pozostaje otwarty jak zwykle, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Wszystkie towary dostępne na magazynie, wysyłane są w ciągu 24 godzin. Dostawy do klientów są realizowane jak zwykle. Większość pracowników pracuje z domu. Cały zespół sprzedaży igus® jest dostępny przez "wirtualną wizytę". igus UK nie przyjmuje obecnie żadnych gości.

Inne Europejskie kraje
W większości krajów europejskich wszyscy lub większość pracowników pracują w biurze. Do wszystkich lokalnych współpracowników można dotrzeć za pośrednictwem zwykłych kanałów komunikacji. Zamówienia wysyłane są bezpośrednio z Kolonii. Tylko import i spedycja mogą być opóźnione.

AzjaChiny
Fabryka igusów w Chinach znów działa normalnie. Żaden pracownik w fabryce w Szanghaju nie został zainfekowany. Wszystkie ograniczenia w podróżowaniu zostały zniesione. Wirtualne wizyty są nadal możliwe.

Indie
igus Indie w Bangalore (Karnataka) jest ponownie otwarty, standardowo od poniedziałku do piątku, od 9:00 do 17:30. Towary magazynowe są wysyłane w ciągu 24 godzin. Większość pracowników w ramach działań prewencyjnych kontynuuje pracę z domu. Cały zespół sprzedaży igus jest dostępny do "wirtualnych wizyt". igus Indie nie przyjmuje obecnie żadnych gości.
Wszystkie informacje na temat aktualnych środków bezpieczeństwa w oddziale igus w Indiach można znaleźć tutaj.  

Japonia
Znaczna część pracowników pracuje z domu i można się z nimi skontaktować za pośrednictwem tradycyjnych kanałów komunikacji. Nasz zespół specjalistów w terenie może nadal podróżować, ale liczba wizyt jest ograniczona i w coraz większym stopniu zastępowana przez wizyty wirtualne. Terminy dostaw nie uległy jeszcze opóźnieniu. Dostawy realizowane są z naszej fabryki w prowincji Tochigi. Bezpośrednie dostawy z Niemiec są możliwe w każdej chwili.

Korea
W Korei nie ma już żadnych ograniczeń rządowych. Od 13.05., igus Korea powróci do normalnego działania. Istnieją surowe przepisy dotyczące higieny, które mają chronić pracowników i klientów. Ograniczenia w podróżowaniu zostały zniesione i wizyty u klientów mogą teraz odbywać się ponownie. W dalszym ciągu możliwe są wizyty wirtualne.

Malezja
Od 04.05.2020 r. rząd malezyjski zaczął łagodzić restrykcje w celu ponownego ożywienia gospodarki. Ze względu na utrzymujące się ograniczenia w przemieszczaniu się, nasi pracownicy sprzedaży będą na razie nadal pracować z domów i można się z nimi skontaktować standardowymi kanałami komunikacji. Dostawy realizowane są przez centralny magazyn w Singapurze lub poprzez bezpośrednie dostawy z Niemiec. 

Singapur
igus Singapur może pozostać otwarty jako dostawca komponentów do technologii medycznych i innych krytycznych zastosowań. Nasi pracownicy pracują z domu i nadal można się z nimi kontaktować w sprawie zamówień lub pytań technicznych za pośrednictwem dostępnych kanałów. Produkcja odbywa się w systemie dwuzmianowym, bez nakładania się na siebie. Zamówienia będą nadal wysyłane jak dotychczas.

Wietnam
Rząd w Wietnamie zakończył blokadę dla dużych części kraju i wizyty klientów mogą teraz odbywać się ponownie. Nasi pracownicy znów pracują w biurze i można się z nimi kontaktować w sprawie zamówień lub pytań technicznych za pośrednictwem standardowych metod. Dostawy są realizowane w zwykłych terminach od 24 godzin.

Pozostałe kraje azjatyckie
We wszystkich spółkach zależnych podjęto środki zapobiegawcze i ochronne. Ściśle przestrzegamy lokalnych przepisów i codziennie podejmujemy decyzje o dalszych działaniach w celu ochrony pracowników przed zakażeniem i utrzymania łańcucha dostaw w nienaruszonym stanie.

Afryka
Brak obostrzeń.

Północna i Południowa Ameryka
Brak obostrzeń.

Odłóż termin dostawy  
Po prostu przełóż datę dostawy

Nie potrzebujesz swojego zamówienia w obecnej sytuacji w potwierdzonym terminie? Po prostu przesuń datę dostawy: Wpisz numer zamówienia i dane kontaktowe w formularzu i wybierz nowy, pożądany termin.


Przełóż dostawę

Wirtualne wizyty dostępne wszelkimi kanałami  
Indywidualne wsparcie nawet wtedy, gdy nie możemy być na miejscu.

Dzięki naszym cyfrowym kanałom komunikacji zapewniamy, że zawsze będziemy do Państwa dyspozycji:
poprzez smartfon, udostępnianie pulpitu lub czat - specjaliści igus są dostępni wszędzie. Oczywiście można się z nami kontaktować również konwencjonalnie, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.


Jak to działa...