Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Covid-19: Sytuacja aktualna na dzień 31.03.2020

Zmiany względem poprzedniego dnia oznaczone są tekstem w kursywie. Status: igus, Kolonia dostarcza obecnie bez ograniczeń. Oddziały we Włoszech, Hiszpanii, Indiach, Malezji, RPA i Wietnam tylko w przypadku niezbędnych dostaw

EuropaPolska
Większość pracowników biura igus® w Polsce pracują zdalnie ich telefony są przekierowane dlatego możecie się Państwo z nami kontaktować pod aktualnymi numerami telefonów. Nasi handlowcy są do Państwa dyspozycji pod telefonem, e-mailem, chatem na stronie igus.pl oraz na konferencjach online. Pozostajemy również w kontakcie ze kontrahentami poprzez wszystkie możliwe kanały komunikacji. Zamówienia są dostarczane bezpośrednio z magazynu w Kolonii oraz Warszawie.

Niemcy
Wszystkie znane środki zapobiegawcze zalecane przez władze są wdrażane w centrali w Kolonii. Od dziś (13.03.2020) wszyscy pracownicy, o ile było to możliwe, zostali oddelegowani do pracy z domu. Z każdym pracownikiem można skontaktować się, jak dotychczas - telefonicznie, pocztą elektroniczną lub na czacie. Obecnie nie przyjmujemy gości z zewnątrz. Na produkcji, liczba pracowników została zmniejszona poprzez wprowadzenie nowych zmian w celu dalszego zminimalizowania ryzyka infekcji. Pracownicy również otrzymali maseczki ochronne. Przygotowano 5 dodatkowych tymczasowych stołówek, aby wprowadzić w życie zalecane odległości i przepisy dotyczące higieny.
Łańcuchy dostaw dla naszej produkcji w Kolonii są nienaruszone, więc do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych opóźnień. Dzięki naszym magazynom w Chinach, Japonii, Korei, Tajwanie, Singapurze, Indonezji, Tajlandii, Wietnamie, USA, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Polsce jesteśmy w stanie zapewnić lokalne dostawy również w całym kraju. Odpowiednie stany magazynowe planowane są na 8-10 tygodni.
Tutaj znajdą Państwo szczegółowo wszystkie działania, które podjęliśmy w Kolonii.​​​​​​​

Hiszpania
Od 30.03.2020 większość firm w Hiszpanii została zamknięta z powodu rozporządzeń rządowych. Nasi pracownicy pracują z domu i nadal można się z nimi kontaktować w sprawie zamówień lub pytań technicznych za pośrednictwem dostępnych kanałów. Zamówienia są wysyłane bezpośrednio z naszej fabryki w Kolonii do hiszpańskich klientów. Tylko import i spedycja mogą być opóźnione.


Włochy
Nasza fabryka we Włoszech zostanie zamknięta 26.03.2020 r. zgodnie z decyzją rządu. Wszyscy pracownicy przeszli na pracę zdalną, można się z nimi skontaktować wszystkimi możliwymi kanałami komunikacji w celu uzyskania pilnej pomocy, zamówień lub spraw technicznych. Zamówienia są wysyłane bezpośrednio z naszej fabryki w Kolonii. Tylko import i spedycja mogą być opóźnione.

Wielka Brytania
Obiekt w Northampton pozostaje otwarty jak zwykle, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. Wszystkie towary dostępne na magazynie, wysyłane są w ciągu 24 godzin. Dostawy do klientów są realizowane jak zwykle. Większość pracowników pracuje z domu. Cały zespół sprzedaży igus® jest dostępny przez "wirtualną wizytę". igus UK nie przyjmuje obecnie żadnych gości.

Inne Europejskie kraje
W większości krajów europejskich wszyscy lub większość pracowników pracują w biurze. Do wszystkich lokalnych współpracowników można dotrzeć za pośrednictwem zwykłych kanałów komunikacji. Zamówienia wysyłane są bezpośrednio z Kolonii. Tylko import i spedycja mogą być opóźnione.

AzjaChiny
Fabryka igusów w Chinach znów działa normalnie. Żaden pracownik w fabryce w Szanghaju nie został zainfekowany. Część handlowców może ponownie podróżować.

Indie
igus® Indie jest zamknięty na mocy oficjalnego zarządzenia od 24.03.2020. Wszyscy lokalni pracownicy pracują zdalnie i można się z nimi kontaktować zwykłymi kanałami komunikacji. Zamówienia na istotne produkcje, takie jak technologia medyczna, są nadal dozwolone i mogą być realizowane poprzez bezpośrednią dostawę z Niemiec.

Japonia
W celu zminimalizowania infekcji, w Japonii wprowadzono opóźnione dojazdy do pracy. Ponadto, część pracowników pracuje z domów, aby zmniejszyć liczbę osób w biurze. Nasi handlowcy mogą podróżować normalnie. Terminy dostaw nie były do tej pory opóźnione. Władze japońskie rozważają obecnie nałożenie ograniczeń dotyczących opuszczania Tokio. Zapewnimy dostępność naszej załogi podczas pracy z domu. Zamówienia będą realizowane z naszej fabryki w prowincji Tochigi i nie powinny ucierpieć z tego powodu. Bezpośrednie dostawy z Niemiec możliwe są w każdej chwili.

Korea
Prawie wszyscy pracownicy igus Korea pracują z domu. Z każdym pracownikiem można skontaktować się jak zwykle telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Osobiste konsultacje są również możliwe za pośrednictwem kanałów internetowych, takich jak KakaoTalk i konsultacje wideo Skype.

Wietnam
Rząd w Wietnamie nakazał zamknięcie wszystkich przedsiębiorstw od 01.04.2020. Nasi pracownicy będą w dalszym ciągu dostępni podczas pracy z domu, dostawy mogą być realizowane z centralnego magazynu w Singapurze lub bezpośrednio z Niemiec.

Pozostałe kraje azjatyckie
We wszystkich spółkach zależnych podjęto środki zapobiegawcze i ochronne. Ściśle przestrzegamy lokalnych przepisów i codziennie podejmujemy decyzje o dalszych działaniach w celu ochrony pracowników przed zakażeniem i utrzymania łańcucha dostaw w nienaruszonym stanie.

Afrykaigus® South Africa będzie zamknięty na 21 dni na podstawie oficjalnego zarządzenia od 26.03.2020. Wszyscy lokalni pracownicy będą pracować zdalnie i można się z nimi skontaktować zwykłymi kanałami komunikacji. Zamówienia na istotne produkcje, takie jak technika medyczna, są nadal dozwolone i mogą być realizowane poprzez bezpośrednią dostawę z Niemiec.

Północna i Południowa AmerykaUSA
Większość pracowników naszej filii w Rhode Island pracuje z domu od 13.03.20. Do wszystkich pracowników można dotrzeć za pomocą znanych kanałów komunikacyjnych. Na produkcji zmniejszono zagęszczenie personelu poprzez zmianę zmian w celu dalszego zminimalizowania ryzyka infekcji. Nie ma żadnych opóźnień w wysyłkach do naszych klientów.

Brazylia
W oddziale igus w Brazylii większość pracowników pracuje zdalnie.  Do wszystkich lokalnych pracowników można dotrzeć za pośrednictwem znanych kanałów komunikacji. Logistyka funkcjonowała dotychczas bez ograniczeń.
Na blogu można znaleźć aktualne informacje od naszych współpracowników w Brazylii.
​​​​​​​

Odłóż termin dostawy  
Po prostu przełóż datę dostawy

Nie potrzebujesz swojego zamówienia w obecnej sytuacji w potwierdzonym terminie? Po prostu przesuń datę dostawy: Wpisz numer zamówienia i dane kontaktowe w formularzu i wybierz nowy, pożądany termin.


Przełóż dostawę

Wirtualne wizyty dostępne wszelkimi kanałami  
Indywidualne wsparcie nawet wtedy, gdy nie możemy być na miejscu.

Dzięki naszym cyfrowym kanałom komunikacji zapewniamy, że zawsze będziemy do Państwa dyspozycji:
poprzez smartfon, udostępnianie pulpitu lub czat - specjaliści igus są dostępni wszędzie. Oczywiście można się z nami kontaktować również konwencjonalnie, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.


Jak to działa...