Bezsmarowe łożyska i niezawodna ochrona kabli dla technologii medycznej

Otoczenie medyczne wymaga komponentów, które spełniają najwyższe standardy higieniczne. Nasze łożyska ślizgowe i systemy zasilania wykonane z wysokowydajnych polimerów są odpowiednim rozwiązaniem. Dzięki smarom stałym zintegrowanym w tworzywie sztucznym, nasze łożyska są czyste i ciche, niekorodujące oraz całkowicie bezobsługowe. Są one z powodzeniem stosowane w robotach rentgenowskich, urządzeniach laboratoryjnych, fotelach zabiegowych, łóżkach szpitalnych i protezach. Nasze ciche, z niskim poziomem wibracji prowadniki kablowe zapewniają bezpieczne zasilanie nawet w ograniczonych przestrzeniach, na przykład w salach operacyjnych, systemach rehabilitacyjnych i diagnostyce obrazowej. W naszym asortymencie znajdują się również modele kompatybilne z pomieszczeniami czystymi do klasy ISO 1.

Obszary zastosowania

Wyposażenie medyczne

Bezsmarowa technologia łożysk i trwałe systemy zasilania do diagnostyki obrazowej, terapii, intensywnej terapii i stomatologii
Odkryj teraz

Meble medyczne

Niezależnie od tego, czy jest to system ramion nośnych, stół, łóżko czy winda, znajdziesz trwałe elementy dla mebli szpitalnych
Odkryj teraz

Technologie laboratoryjne

Pracujące na sucho i odporne na zabrudzenia systemy napędowe do pomiarów i analizy, diagnostyki in vitro i rutynowych urządzeń
Odkryj teraz

Urządzenia stomatologiczne

Bezsmarowe i ciche prowadnice liniowe, łożyska ślizgowe oraz e-prowadniki do urządzeń w gabinetach dentystycznych i laboratoriach.
Odkryj teraz

Mobilność i rehabilitacja

Sprzęt fitness, protezy, wózki inwalidzkie: bezpiecznie przenoś mechanizmy wspomagające poruszanie się i dostarczaj im energię dzięki bezsmarowym łożyskom oraz e-prowadnikom
Odkryj teraz

Produkty do pomieszczeń czystych

Nasze odporne na ścieranie prowadniki kablowe, przewody i węże, prowadnice liniowe i łożyska wieńcowe, z certyfikacją do klasy ISO 1
Odkryj teraz

Pomarańczowa linia

Stanowisko targowe dla technologii medycznej

imps: technologia medyczna Poznaj nasze produkty wirtualnie — samodzielnie lub z przewodnikiem
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stanowiska targowego w zakresie tematów związanych z technologią medyczną i laboratoryjną w Kolonii — wygodnie z własnego komputera. ▶ Lub umów się na wirtualną wizytę na naszym stanowisku targowym.
Już teraz odkryj nasze stanowisko targowe

Zestaw próbek

Zestaw próbek dla technologii medycznej Przetestuj produkty samodzielnie i przekonaj się o ich jakości
Prowadniki kablowe, przewody i różne łożyska ślizgowe do zastosowań w aplikacjach związanych z technologią medyczną i laboratoryjną — z materiałami informacyjnymi do przetestowania, w kompaktowym opakowaniu.
Zamów bezpłatny zestaw próbek

Opracowanie techniczne

Opracowanie techniczne na temat technologii medycznej Automatyczna technologia pipetowania
Aby producenci technologii medycznej mogli produkować optymalne systemy dozowania dla swoich klientów, potrzebują oni komponentów, które są precyzyjne, higieniczne oraz ekonomiczne. To właśnie tutaj sprawdzają się nasze polimerowe łożyska.
Pobierz bezpłatne opracowanie
Pomarańczowa linia

Przykłady udanych zastosowań

Dwupłaszczyznowy fluoroskop LMB z e-prowadnikami

Kompaktowa ochrona przewodów przy dużej prędkości na dwupłaszczyznowym fluoroskopie

Zespół naukowców zajmujących się biomechaniką na Politechnice Federalnej w Zurychu (ETHZ) opracował dwupłaszczyznowy fluoroskop, który jest w stanie śledzić dynamiczne ruchy ludzkich stawów w 3D i rejestrować wysokiej jakości, dwupłaszczyznowe obrazy rentgenowskie z dużą prędkością. Stosowane są dwa rodzaje prowadników kablowych igus w celu bezpiecznego prowadzenia wielu przewodów zasilających i sygnałowych na szybkich jednostkach obrazowania podczas fluoroskopii.
Aplikacje klientów — technologia medyczna

...i wielu innych historii zakończonych sukcesem

Niezależnie od tego, czy chodzi o precyzyjne dozowanie pomp infuzyjnych, obracanie ramion C czy zautomatyzowane przygotowywanie próbek w laboratorium: nasze łożyska ślizgowe, łożyska liniowe i prowadniki kablowe wykonane z wysokowydajnych polimerów sprawdziły się w tych i wielu innych aplikacjach. Zachęcamy do przejrzenia wybranych projektów naszych klientów — dowiedz się, w jaki sposób motion plastics mogą pomóc obniżyć koszty i ulepszyć technologię.


Przetestowane w laboratorium badawczym pod kątem zastosowań w rzeczywistych warunkach

Wszystkie produkty są testowane pod kątem zużycia i trwałości, w rzeczywistych warunkach, w laboratorium badawczym igus — największym w branży. Wyniki są wprowadzane do naszych narzędzi online do obliczania żywotności w celu precyzyjnego przewidywania wytrzymałości. Stanowiska testowe obejmują również laboratorium pomieszczeń czystych, w którym możemy szybko opracowywać produkty wolne od cząstek, odpowiednie do pomieszczeń czystych o czystości powietrza do klasy 1 — przy wsparciu instytutu Fraunhofera IPA.

Na życzenie klienta przeprowadzamy również testy sprawdzające zastosowanie produktu w określonych warunkach.

Więcej informacji