Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Wprowadzenie: Konstrukcja z igus®

Spis treści


O igus® e-chain® systemach

...mają za zadanie: zapewnić bezpieczne i niezawodne doprowadzenie zasilania oraz transmisję danych do ruchomych odbiorników. Są uniwersalne i mają szeroki zakres zastosowań:

przy różnorodnych rodzajach ruchu oraz drogach przesuwu,

do prowadzenia przewodów elektrycznych, w tym wrażliwych kabli magistral oraz danych, światłowodów, a także przewodów z gazami, sprężonym powietrzem i cieczami,

przy bardzo dużych obciążeniach dynamicznych oraz wysokich wymaganiach dotyczących żywotności,

w różnorodnych warunkach środowiskowych i strefach klimatycznych


 
Na dalszych stronach chcemy przedstawić Państwu wskazówki i zalecenia, które trzeba uwzględnić przy projektowaniu bezpiecznych systemów e-prowadników igus®. Wszystkie dane są oparte na wynikach badań przeprowadzonych w laboratoriach igus® oraz na podstawie doświadczenia zbieranego od 1971. Ponadto, chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na bezpłatną usługę projektowania: aby z niej skorzystać należy wypełnić i przesłać faksem formularz projektu systemu igus® lub wprowadzić dane techniczne na stronie www.igus.pl, albo skontaktować się z nami telefonicznie. Obiecujemy: w dni robocze otrzymają Państwo odpowiedź i rozwiązanie w ciągu 24 godzin.

Doświadczenia laboratoryjne i praktyczne

Nasze obliczenia i prognozy opierają się na wynikach testów praktycznych stale przeprowadzanych w naszym Centrum Technicznym, a także na doświadczeniu, jakie udało nam się zdobyć w dziedzinie aplikacji ślizgowych przez ponad 30 lat. Głównym przedmiotem naszych badań są siły ciągnąco-pchające, współczynniki tarcia i ścierania w bardzo różnych warunkach oraz przy różnych prędkościach i czynnikach takich jak: brud, warunki pogodowe, uderzenia i drgania. Testujemy wszystkie komponenty, czyli oprócz prowadników kablowych, e-tube i rynien prowadzących również kable, węże, systemy odciążenia ciągu oraz inne akcesoria.

Zakłady produkcyjne igus® w Kolonii
Laboratorium testowe igus® dla łańcuchów energetycznych i kabli chainflex®