Produkty do pomieszczeń czystych do normy ISO Klasa 1

Niezależnie od tego, czy chodzi o robota z wyświetlaczem, aplikacje typu "pick and place'' w produkcji półprzewodników i mikroelektronice:
igus oferuje komponenty do każdego zastosowania w obszarze pomieszczeń czystych, które ulepszają technologię i obniżają koszty

W przypadku pomieszczeń czystych, wymagania dotyczące odporności elementów ruchomych na ścieranie są szczególnie wysokie, ponieważ każde zanieczyszczenie wpływa negatywnie na produkty i procesy. To generuje koszty. Nasze wysokowydajne, polimerowe produkty opracowujemy i testujemy, z najwyższą starannością, we własnym laboratorium wewnętrznym dla pomieszczeń czystych. Ponadto, aby zapewnić solidne potwierdzenie faktu, że produkty są idealne do zastosowania w pomieszczeniach czystych, Instytut Fraunhofera poddaje je dalszym testom. Dzięki temu igus® oferuje szeroką gamę produktów z najlepszą możliwą klasyfikacją dla pomieszczeń czystych (klasa 1 ISO).

Zalety naszych produktów do pomieszczeń czystych:

  • Oszczędzające przestrzeń montażową i masę
  • Niski poziom hałasu oraz wibracji
  • Szybka dostawa i prosty montaż
  • Łatwo otwierane e-prowadniki do szybkiej wymiany przewodów
  • Przetestowana i potwierdzona długa żywotność z gwarancją: 50 milionów podwójnych cykli
  • Prowadniki, przewody i złącza dostępne pojedynczo od ilości 1 szt. lub jako kompletny system z jednego źródła


Nowe produkty w 2021

5 głównych zalet w 8-minutowym filmie

Nasze innowacje dla pomieszczeń czystych

Technologia w górę, koszty w dół: na przykład, dzięki nowemu e-skin flat, płaskiemu, modułowemu prowadzeniu przewodów o strukturze skrętki. Łatwe do otwarcia w celu wymiany przewodów w ciągu kilku minut.
 
Więcej informacji na temat tych i pozostałych innowacji można znaleźć na naszym stanowisku targowym o długości 400m2. Możesz odwiedzić je wirtualnie, na własną rękę lub razem z ekspertem.

Zarezerwuj wirtualną wizytę

Zasilanie energią bez mierzalnego ścierania, ale z wysoką stabilnością

Modułowy i szybki do wypełnienia system prowadzenia przewodów

Łatwo otwierane peszle do pomieszczeń czystych dla długości samonośnych

Poradnik doboru zasilania w pomieszczeniach czystych


Nie jesteś pewien, który system zasilania jest odpowiedni dla Twojego zastosowania?
Z naszym poradnikiem doboru, możesz znaleźć odpowiednie rozwiązanie za pomocą kilku kliknięć, w ciągu zaledwie 30 sekund.

Przejdź do poradnika doboru

Rozwiązania przemysłowe


Ogromny zestaw próbek motion plastics

Łatwe testowanie: dzięki kącikowi igus mają Państwo zawsze pod ręką najnowsze motion plastics, które są dopasowane do indywidualnego sektora przemysłu. 
 
Przywieziemy ekspozytor do Państwa, ustawimy go na życzenie i wypełnimy wymaganymi produktami. Możesz też skonfigurować go samodzielnie. Jako wystawa stała lub na tymczasowa.

Zamów bezpłatnie


Produkty odpowiednie dla pomieszczeń czystych

e-prowadniki

e-prowadniki w środowisku pomieszczeń czystych muszą być szczególnie odporne na ścieranie, ponieważ cząsteczki unoszące się w powietrzu powyżej ścisłych limitów określonych w normach są uwalniane i mogą zanieczyścić pomieszczenie czyste.

e-prowadniki w zastosowaniach w pomieszczeniach czystych

Przewody i węże

Węże pneumatyczne i różne przewody z klasą ochrony IPA ISO 1 i 2, dostępne również jako gotowe do podłączenia, dopasowane dla Bosch Rexroth, Festo, Parker, Siemens i wielu innych producentów.

Elastyczne przewody dla pomieszczeń czystych

Prowadnice liniowe

W naszym asortymencie systemów prowadnic liniowych pracujących na sucho, posiadamy cztery modele, które są certyfikowane do użytku w pomieszczeniach czystych z klasą ochrony ISO 6 do 3.

drylin do zastosowań w pomieszczeniach czystych

Łożyska wieńcowe

Elementy ślizgowe PRT-04-100 wykonane z iglidur J minimalizują emisję cząsteczek, dzięki czemu mogą być stosowane w pomieszczeniach czystych.

Więcej informacji o łożysku wieńcowym PRT-04

Produkty według klasy pomieszczeń czystych

ISO 14644-1FED STD 209EGMP (nieoperacyjny)Maks. ilość cząstek (0,5 mikrona) m³Maks. ilość cząstek (0,5 mikrona) f³Produkty igus spełniające standardy
1N/A N/A e-prowadniki, przewody, peszle, węże pneumatyczne
2N/A N/A sprawdź powyżej
31 35 sprawdź powyżej + prowadnice liniowe
410 352 sprawdź powyżej
5100A & B3.520100sprawdź powyżej
61.000 35.200997sprawdź powyżej
710.000C352.0009.967sprawdź powyżej
8100.000D3.520.00099.675sprawdź powyżej
9N/A 35.200.000996.747sprawdź powyżej
 

Dane dla GMP i FED STD 209E służą jedynie jako przybliżone porównanie i nie uwzględniają innych czynników, takich jak skażenie bakteryjnej. Skontaktuj się z nami, aby znaleźć odpowiednią konfigurację dla Państwa projektu.


Testy w pomieszczeniach czystych zgodnie z wymogami ISO 14644-14 w celu szybkiego opracowywania produktów dla klientów


Aby móc opracowywać nowe, przeznaczone do zastosowania w pomieszczeniach czystych, polimerowe komponenty, instytut Fraunhofera IPA, pracując jako partner w zakresie rozwoju i certyfikacji, zaprojektował oraz zbudował w Kolonii specjalnie dostosowane laboratorium cleanroom zgodne z wymogami ISO Klasa 1.
W nowym laboratorium, mogą być przeprowadzane, z wyprzedzeniem, testy klientów i nowe rozwiązania w rzeczywistych warunkach, w bardzo krótkim czasie.
 

Dowiedz się więcej o naszym laboratorium do pomieszczeń czystych

Przykłady zastosowań dla pomieszczeń czystych


Pytania i odpowiedzi dotyczące produktów technologii pomieszczeń czystych

Czy produkty do pomieszczeń czystych spełniają rosnące wymagania?
Ponieważ wymagania jakościowe dla zastosowań technologii pomieszczeń czystych, a także wymagania klientów i standardy testowe stale rosną, igus® nieustannie pracuje nad ulepszaniem swoich produktów. W tym celu, firma igus realizuje testy w zakresie zgodności do pomieszczeń czystych od 1997 we własnym laboratorium badawczym. Ponadto, odpowiednie produkty są testowane zewnętrznie przez Instytut Fraunhofera.
 
Czy łozyska ślizgowe igus są odpowiednie dla pomieszczeń czystych?
Przydatność naszych igliłożysk ślizgowych iglidur do zastosowania w pomieszczeniach czystych jest określana na podstawie cząstek zużycia uwalnianych podczas aplikacji. Rozmiar i ilość uwolnionych cząstek zużycia zależy od:

  • odpowiedniego połączenia wału i materiału łożyska
  • innych parametrów, takich jak obciążenie, szybkość itp.
Dlatego, nie ma jasno zdefiniowanych materiałów do pomieszczeń czystych dla naszych łożysk ślizgowych, ale zamiast tego zależą one od ich zastosowania. Nasi eksperci chętnie pomogą Państwu przy wyborze odpowiedniego materiału (Formularz kontaktowy).

Zastosowanie w pomieszczeniach czystych naszych produktów Przykład: zastosowanie naszego zasilania

Więcej informacji

Broszura informacyjna dotycząca produktów dla pomieszczeń czystych

Klasy pomieszczeń czystych naszych produktów oraz informacje o RoH i ESD.

Pobierz teraz

Informacje odnośnie ESD

Więcej informacji na temat materiału igus igumid do zastosowań ESD.

Trwałe, bezobsługowe przewodzenie dzięki igumid ESD